Ewa Sobolewska

Producent, producent wykonawczy, redaktor
Od 26.06.2001 – Prezes Zarządu TV Studia Filmów Animowanych Spółka z o.o. w Poznaniu
Od 23.02.2006 – Prezes Zarządu Fundacji Sztuki i Edukacji Filmowej AnimaFilm w Poznaniu

1977: Dyplom, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Filologia polska, teatrologia

Doświadczenie zawodowe:

Od 2001 – Prezes Zarządu TV Studia Filmów Animowanych Spółka z o.o. w Poznaniu, Producent
1991 – 2000: Redaktor, kierownik produkcji, specjalista ds. promocji – Telewizja Polska S.A. – Telewizyjne Studio Filmów Animowanych w Poznaniu
1981 – 1985: Kierownik – Telewizyjne Studio Filmów Animowanych, Komitet ds. Radia i Telewizji, Oddział Regionalny  w Poznaniu
1980 – 1981: Redaktor – Telewizyjne Studio Filmów Animowanych, Komitet ds. Radia i Telewizji, Oddział Regionalny  w Poznaniu
1977 – 1979: Sekretarz literacki, koordynator pracy artystycznej – Teatr Dramatyczny w Elblągu

TV Studio Filmów Animowanych Sp. z o.o. – 11 nagród i wyróżnień, w tym:
WIELKA PIECZĘĆ MIASTA POZNANIA za działalność na rzecz rozwoju kultury i sztuki filmowej, Prezydent Miasta Poznania Ryszard Grobelny, 4 Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych, Poznań / 15.07.2011
PLATYNOWE KOZIOŁKI za trzydzieści lat pracy, której efektem były piękne filmy, zachwycające dzieci w Polsce i na całym świecie, Nagroda Specjalna Festiwalu, przyznana przez Organizatorów 28. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale kino!, Poznań / 11.12.2010
NAGRODA ZŁOTA KRESKA za wielki wkład i rozwój polskiego filmu animowanego, który przyniósł nieskończoną ilość sukcesów polskiej sztuce filmowej, VI Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych OFAFA’2000, Kraków, Polska / 2000

Ważniejsze produkcje:

2021 – 2020
SZMATKOWE KRÓLESTWO – w produkcji
Seria filmów animowanych dla dzieci, 13 filmów x 7′
Producent: Serafiński Studio Sp. z o.o.
Koproducenci: TV Studio Filmów Animowanych Sp. z o.o., Studio Miniatur Filmowych
Producent Wykonawczy 4 filmów: Lot balonem, Zabawki, Kopalnia cukru, Żabi królewicz
Serial współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

2020-2018
OPOWIADANIA Z PIASKOWNICY, sezon 1 – w produkcji
Na motywach opowiadań Renaty Piątkowskiej
Plastyka: Iwona Kalenik
Główny reżyser serii: Robert Turło, Paweł Prewencki
Reżyserzy odcinków: Robert Turło, Paweł Prewencki, Ewelina Stefańska, Paweł Czarzasty
Producent, współredaktor (z Katarzyną Komorowską)
Seria filmów animowanych dla dzieci 13 odc. x 5′ współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

2020-2018
WIELKIE ZMARTWIENIE – w produkcji
Średniometrażowy film animowany dla dzieci na motywach bajki Leszka Kołakowskiego pt. Kto z was chciałby rozweselić pechowego Nosorożca?;
Reżyseria: Zbigniew Kotecki
Scenariusz: Jan Zamojski, Zbigniew Kotecki
Scenografia: Maria Balcerek
Producent, współredaktor (z Katarzyną Komorowską)
Koproducenci: EC1 – Łódź Miasto Kultury, Telewizja Polska SA, Centrum Technologii Audiowizualnych, Fifne Studio – Paweł Prewencki, Małgorzata Bosek – Serafińska
Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

2020 – 2017
OLE ŚPIJSŁODKO z cyklu Namaluj mi bajkę… – w produkcji
Reżyseria: Joanna Jasińska – Koronkiewicz
Producent, współredaktor (z Katarzyną Komorowską)
Animacja malarska bezpośrednio pod kamerą, 13:00′
Koproducenci: EC1 – Łódź Miasto Kultury
Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

2019 – 2016
AGATKA, sezon 2
Seria filmów animowanych dla dzieci, 13 filmów x 10′
Producent: Serafiński Studio Sp. z o.o.
Koproducenci: TV Studio Filmów Animowanych Sp. z o.o., Filmoteka Narodowa –  Instytut Audiowizualny, Telewizja Polska SA
Producent Wykonawczy, współredaktor 3 filmów: Agatka i Marynarz, Agatka i Motyl, Agatka i Wiatr
Serial współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

2017
MIŁEK Z CZARNEGO LASU
Reżyseria: Ewelina Stefańska /debiut/
Producent, współredaktor (z Katarzyną Komorowską)
Animacja 2D dla dzieci, 13:00′
Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

2016
OPOWIADANIA Z PIASKOWNICY
Na motywach opowiadań Renaty Piątkowskiej
Realizacja: Robert Turło
Development projektu filmowego
Kierownik przygotowania projektu, współredaktor (z Katarzyną Komorowską)
Projekt serii filmów animowanych dla dzieci 13 odc. x 5′ współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

2017 – 2014
BAŚNIE I BAJKI POLSKIE /sezon 3/
Kontynuacja serii filmów animowanych dla dzieci, 13 filmów x 13′
Producent, współredaktor (z Katarzyną Komorowską)
Koproducenci: Telewizja Polska SA, Narodowy Instytut Audiowizualny
Seria współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej
Filmy z serii zdobyły 44 nagrody i wyróżnienia [sezon 1-3]

2016 – 2014
AGATKA, sezon 1
Seria filmów animowanych dla dzieci, 13 filmów x 10′
Producent: Serafiński Studio Sp. z o.o.
Koproducenci: TV Studio Filmów Animowanych Sp. z o.o., Narodowy Instytut Audiowizualny, Telewizja Polska SA
Producent Wykonawczy, współredaktor 5 filmów: Agatka i Papiernik, Agatka i Mydło, Agatka i Cukrojad, Agatka i Zastępca, Agatka i Żaba Klementyna
Serial współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

2014
TO PEWNA WIADOMOŚĆ! z cyklu Namaluj mi bajkę…
Reżyseria: Joanna Jasińska – Koronkiewicz
Producent, współredaktor (z Katarzyną Komorowską)
Animacja malarska bezpośrednio pod kamerą, 13:00′
Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Regionalny Fundusz Filmowy Poznań 2013

2014
WIELKI GŁÓD z cyklu 14 bajek z królestwa Lailonii Leszka Kołakowskiego
Realizacja: Robert Turło
Development projektu filmowego
Kierownik przygotowania projektu, współredaktor
Development współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

2011
JAK SZUKALIŚMY LAILONII z cyklu 14 bajek z królestwa Lailonii Leszka Kołakowskiego;
Reżyseria: Jacek Adamczak
Producent, redaktor
Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Wielkopolski Fundusz Filmowy
2011: Nagroda za najlepszy polski film animowany, Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza „Ale kino!”

2011 – 2007
NAMALUJ MI BAJKĘ…
Development 4 autorskich filmów animowanych dla dzieci, inspirowany nieekranizowanymi baśniami Hansa Christiana Andersena;
Reżyseria: Joanna Jasińska Koronkiewicz
Kierownik przygotowania projektu, współredaktor (z Katarzyną Komorowską) projektów filmowych w developmencie współfinansowanym przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

WIELKIE ZMARTWIENIE
Development 23 min. filmu animowanego dla dzieci wg bajki Leszka Kołakowskiego pt. Kto z was chciałby rozweselić pechowego Nosorożca?;
Reżyseria: Zbigniew Kotecki
Kierownik przygotowania projektu, współredaktor (z Katarzyną Komorowską)
Development współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

W POSZUKIWANIU ŚWIATŁA
Development 23 min. filmu poświęconego Marii Skłodowskiej Curie; Reżyseria: Frances Osterfelt i Anna Błaszczyk
Kierownik przygotowania projektu, współredaktor (z Katarzyną Komorowską)
Development współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

2011 – 2005
Producent, współredaktor (z Katarzyną Komorowską) filmów z cyklu Miniatury filmowe do muzyki klasycznej. Filmy współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej:
ETIUDA / 03:30’
Reżyseria: Ewa Ziobrowska
ŚWITEZIANKA / 03:30’
Reżyseria: Anna Dudek
MAZUREK / 03:30’
Reżyseria: Elżbieta Kamieńska
BALLADA / 03:30’
Reżyseria: Joanna Jasińska Koronkiewicz
DIES IRAE / 03:30’
Reżyseria: Joanna Jasińska Koronkiewicz
2009: Pierwsze Miejsce, za stworzenie cudownych efektów, za harmonię i mistrzostwo w przedstawieniu muzyki Mozarta poprzez animację i ukazanie jej w ten niezwykły sposób, Festival Internazionale del Cinema „Il Fiore d’ogni dove”, Cosenza, Italy

Film niezależny:
PRZĄŚNICZKA /02:20’
Reżyseria: Joanna Jasińska Koronkiewicz
Producent, redaktor

2009 – 2007; 2005 – 2002
BAŚNIE I BAJKI POLSKIE, seria realizowana na zamówienie Telewizji Polskiej S.A. [26 odc. x 13’]
Producent wykonawczy, współredaktor (z Katarzyną Komorowską) serii filmów animowanych dla dzieci
Seria sprzedana do 47 krajów; prezentowany na ponad 300. festiwalach i przeglądach filmowych w kraju i za granicą.
Filmy z serii zdobyły 39 nagród i wyróżnień, w tym: Gold World Medal, Gold Panda, Platinum Remi, Special Remi Award, Bronze Cairo (2x).

2007 – 2005
MIŚ FANTAZY, seria realizowana na zamówienie Telewizji Polskiej S.A. [13 odc. x 13’]
Producent wykonawczy, współredaktor (z Katarzyną Komorowską) serii filmów animowanych dla dzieci
Filmy z serii zdobyły 5 nagród i wyróżnień, w tym: Best Animation Award, Best TV Series Award, Gold Remi Award, Silver Remi Award
Serial sprzedany do 37. krajów; wydany na DVD (Polska, Bośnia i Hercegowina, Czechy).

2005
LEN – OPOWIEŚĆ H. CH. ANDERSENA / 13’
2005: Nagroda Publiczności, Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych OFAFA
Producent, redaktor
Film współfinansowany przez Agencję Produkcji Filmowej
Film prezentowany na ponad 150 festiwalach i pokazach specjalnych m. in. w Polsce, Japonii, Ekwadorze, USA, Kanadzie oraz w wielu krajach europejskich.
Film został opracowany także w wersji angielskiej oraz w wersji w języku migowym, dla dzieci niedosłyszących (2007) i w audiodeskrypcji dla dzieci niedowidzących (2010).

Indywidualne nagrody i wyróżnienia:

NAGRODA
Honorowa Obywatelka Animacji
„Krainy Nieograniczonych Możliwości”
8. Ogólnopolski Festiwal Animacji,
Wielki Finał O!PLA’2020 ON-LINE!, 25.04.2020

DYPLOM
Przyjaciel Muzeum Dobranocek w Rzeszowie, 2011

DYPLOM UZNANIA
za szczególny wkład w rozwój polskiego filmu animowanego,
11 Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych „OFAFA’2005” w Krakowie

NAGRODA PRASOWA „Moje Oskary”
przyznana przez Prof. Marka Hendrykowskiego dla kierownika produkcji filmu w reżyserii Zbigniewa Koteckiego pt. „O największej kłótni”
z cyklu „14 bajek z królestwa Lailonii Leszka Kołakowskiego”
[film wyróżniony 15. nagrodami na festiwalach krajowych i międzynarodowych], 1999

DYPLOM UZNANIA Wojewody Poznańskiego
za opracowanie i prowadzenie autorskiego cyklu spotkań dzieci z filmem animowanym, 1995

Najważniejsze nagrody dla filmów:
HOLLYWOOD EAGLE ANIMATION AWARD 2015 (To pewna wiadomość!), 16th Annual Polish Film Festival, Los Angeles, USA, 13-22.10.2015
SREBRNA KRESKA dla najlepszego filmu animowanego dla dzieci (To pewna wiadomość!), Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych OFAFA’2015, Kraków, 15-17.10.2015
NAGRODA dla najlepszego polskiego filmu animowanego (To pewna wiadomość!) wyróżniającego się walorami artystycznymi i wychowawczymi, ufundowana przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich, 32 Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino!, Poznań, 06.12.2014
NAGRODA GŁÓWNA ZŁOTE KADRY dla najlepszego filmu krótkometrażowego (To pewna wiadomość!), 4. Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży KinoJazda, Nowy Sącz 22 – 26.09.2014
NAGRODA DLA NAJLEPSZEGO POLSKIEGO FILMU ANIMOWANEGO (Jak szukaliśmy Lailonii), ufundowana przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich, 29 Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino!, Poznań / 10.12.2011
WYRÓŻNIENIE JURY DZIECIĘCEGO za rozpowszechnianie polskich legend wśród najmłodszych (Dar Skarbnika), 1. Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży KinoJazda, Nowy Sącz / 02.01.2011
NAGRODA JURY DZIECIĘCEGO – KOGUT (O Zefliku i smoku), Festiwal 25. Tarnowska Nagroda Filmowa, Tarnów, Polska / 14.05.2011
SREBRNA KRESKA dla najlepszego filmu o tematyce dziecięcej (Dar Skarbnika), 16. Ogólnopolski Festiwal Filmów Autorskich OFAFA’2011, Kraków / 19.03.2011
CHILDREN AUDIENCE AWARD (Kozucha Kłamczucha), X Biennial of Animation Bratislava – International Festival of Animated Films of Children, Bratislava / 16.10.2010
I MIEJSCE w konkursie twórców dla dzieci (Złota jabłoń), II Ogólnopolski Festiwal Animacji Filmowych BORUTAFEST’2010, Łęczyca, Polska / 03.07.2010
NAGRODA JURY DZIECIĘCEGO – KOGUT (Czarne Licho), Festiwal 24. Tarnowska Nagroda Filmowa, Tarnów, Polska / 15.05.2010
GOLD REMI AWARD w kategorii Serial TV – Animacja (Księżycowa Kraina), 43th Annual Worldfest-Houston International Film Festival, Houston, USA / 09 – 18.04.2010
SILVER REMI AWARD w kategorii Serial TV – Animacja (Złamana pieczęć), 43th Annual Worldfest-Houston International Film Festival, Houston, USA / 09 – 18.04.2010
NAGRODA SPECJALNA DLA NAJLEPSZEGO FILMU Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego i dziecięcej publiczności krakowskiej (Zimowe wróżki), 2 Międzynarodowy Festiwal Filmów Dziecięcych GALICJA, Kraków, Polska / 24.09.2009
PIERWSZA NAGRODA (Dies Irae) w Sekcji Rysunku Animowanego, za stworzenie cudownych efektów, za harmonię i mistrzostwo w przedstawieniu muzyki Mozarta poprzez animację i ukazanie jej w ten niezwykły sposób , Festival Internazionale del Cinema „Il Fiore d’ogni dove”, Cosenza, Italy / 28.10.2009
BEST TV SERIES AWARD (Złamana pieczęć), The 4th Lola Kenya Screen, Nairobi, Kenya / 10 – 15.08. 2009
BEST ANIMATION AWARD (Złamana pieczęć), The 4th Lola Kenya Screen, Nairobi, Kenya / 10 – 15.08. 2009
NAGRODA JURY DZIECIĘCEGO – KOGUT (Szkarłatna perła), Festiwal 22. Tarnowska Nagroda Filmowa, Tarnów, Polska / 18.05.2008
INTERNATIONAL “GOLD PANDA” AWARD – BEST TV ANIMATION (Krawiec Niteczka), 9th Sichuan Television Festival, Sichuan, Chiny / 2007, oraz 4 nominacje do nagrody “GOLD PANDA” w kategoriach: Grand Prix; najlepszy scenariusz, najlepsza plastyka, najlepszy montaż
NAGRODA SPECJALNA JURY MIĘDZYNARODOWEGO (Krawiec Niteczka), 19th International TV Festival of Programmes for Children and Youth “PRIX DANUBE”, Bratislava, Slovakia / 2007
NAGRODA „BRONZE CAIRO” (Krawiec Niteczka) 17th Annual Cairo International Film Festival for Children, Cairo, Egipt / 2007
GŁÓWNA NAGRODA (Dwanaście miesięcy), IV Europejski Festiwal Filmowy „Integracja ja i ty” – Bajka, Koszalin / 2007
I NAGRODA Stowarzyszenia Filmowców Polskich (Dwanaście miesięcy) dla najlepszego polskiego filmu animowanego dla dzieci, 23 Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza „Ale Kino”, Poznań / 2005
NAGRODA SPECJALNA REMI JURY (O królewnie zaklętej w żabę), 40th Annual WorldFest-Houston International Film Festival, Houston, USA / 2007
NAGRODA „PLATINUM REMI” (Dwanaście miesięcy),The 39th Annual WorldFest-Houston International Film Festival, Houston, USA / 2006
NAGRODA „BRONZE CAIRO” (O królewnie zaklętej w żabę), Cairo International Children Film Festiwal, Kair, Egipt / 2006
I NAGRODA STOWARZYSZENIA FILMOWCÓW POLSKICH dla najlepszego polskiego filmu animowanego dla dzieci (Dwanaście miesięcy), 23 Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza „Ale Kino!”, Poznań, Polska / 2005
NAGRODA PUBLICZNOŚCI (Len), 11 Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych „OFAFA’2005”, Kraków, Polska / 2005
ŚWIATOWY ZŁOTY MEDAL (Lodowa góra) 47 The New York Festivals, Television Programming & Promotion, New York, USA / 2005
NAGRODA SREBRNA KRESKA dla najlepszego filmu o tematyce dziecięcej (O królewnie zaklętej w żabę), 11 Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych „OFAFA’2005”, Kraków, Polska / 2005
NAGRODA JURY DZIECIĘCEGO za najlepszy film animowany (O największej kłótni), Przegląd    Stowarzyszenia Filmowców Polskich „55 lat polskiej animacji dla dzieci”, 22 Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza „Ale kino”, Poznań, Polska / 2004
I MIEJSCE w kategorii filmu krótkometrażowego (Dwanaście miesięcy), Widownia Dziecięca, I Przegląd Filmów Dziecięcych, XXIX Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, Gdynia, Polska / 2004
ZŁOTA KRESKA dla najlepszego filmu animowanego (Dwanaście miesięcy), X Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych „OFAFA’2004”, Kraków, Polska / 2004
SREBRNA KRESKA za najlepszy film animowany dla dzieci (Lodowa góra), 9 Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych „OFAFA’2003”, Kraków, Polska  / 2003

Dodatkowa działalność zawodowa:

2020
Juror Wielkopolskich Porównań Filmowych – Warsztat!, Konin

2020- 1991:
Opracowanie i prowadzenie warsztatów edukacji filmowej dla dzieci i młodzieży. Ponad tysiąc spotkań, w których brało udział około 30.000 dzieci i młodzieży z Poznania, Polski i z zagranicy [Niemcy, Anglia, Hiszpania]

2020 – 2006:
Ekspert, ekspert ekonomiczny Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

2020, 2019:
Ekspert ekonomiczny EC1 – Łódź Miasto Kultury

2016:
Juror 55 Krakowskiego Festiwalu Filmowego, Konkurs Krajowy, Kraków

2015:
Warsztaty edukacji filmowej dla studentów „Poza Kadrem”, Festiwal Filmów i Spotkań Niezwykłych, Sandomierz
Warsztaty edukacji filmowej dla dzieci i młodzieży /20/, „Sztuka ruchomych Obrazów – 3 edycja”
Warsztaty edukacji filmowej dla dzieci i młodzieży w „Kinie za Rogiem”

2014:
Warsztaty edukacji filmowej dla studentów „Poza Kadrem”, Festiwal Filmów i Spotkań Niezwykłych, Sandomierz
Warsztaty edukacji filmowej dla dzieci i młodzieży /20/, „Sztuka ruchomych Obrazów – 2 edycja”
Juror 5 Festiwalu Filmów Młodzieżowych -18, Poznań
Juror Festiwalu Filmów realizowanych przez Dzieci, Toruń
Juror Międzynarodowego Festiwalu Filmowego, Lublin

2013:
Warsztaty edukacji filmowej dla studentów „Poza Kadrem”, Festiwal Filmów i Spotkań Niezwykłych, Sandomierz
Warsztaty edukacji filmowej dla dzieci i młodzieży /20/, „Sztuka ruchomych Obrazów – 1 edycja”
Juror II Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcych Filmów Animowanych „halo echo”, Poznań
Juror 18 Ogólnopolskiego Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych OFAFA, Kraków

2012:
Juror Festiwalu Filmów Animowanych, Legnickie Warsztaty Filmowe, Legnica
Juror konkursu krajowego, III Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Se-Ma-For”,  Łódź

2011 – 1991:
Kurator wystaw zbiorowych (plastyka filmowa) w: Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie, Bolonii, Krakowie, Bratysławie, Chicago

2010
Juror Cartoon Club International Festival of Animation Cinema and Comics, Rimini
Juror Festiwalu Filmów Animowanych, Legnickie Warsztaty Filmowe, Legnica

2005:
Ekspert Agencji Produkcji Filmowej

2002 – 1995:
Juror kolejnych edycji Konkursu Etiud Filmowych organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka, Poznań

2001:
Juror I Międzynarodowego Festiwalu Zwiastunów Filmowych, Poznań

Publikacje:
„Edukacja animacją”, Polonistyka, nr 10. Listopad 2014
„Dwugłos o poznańskim Studiu Filmów Animowanych” z Janem Zamojskim, Images, vol. XIII/no.22, Poznań 2013

Praca dydaktyczna:
2006 – 2007: Wykładowca z zakresu zarządzania instytucjami kultury w Wyższej Szkole „Kadry dla Europy” w Poznaniu
1995 – 2001: Wykładowca z zakresu „Zarządzanie instytucjami kultury” na Wydziale Kulturoznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Członkostwo w organizacjach branżowych:
2012 – 2016: Sekretarz Zarządu Sekcji Filmu Animowanego SFP
2012 – 2016: Członek Zarządu Koła Realizatorów Filmów dla Dzieci SFP
2011 – 2013: Członek Rady Administracyjnej SFP – ZAPA
2008 – 2010: Członek Rady Administracyjnej SFP – ZAPA
2008 – 2011: Sekretarz Zarządu Sekcji Filmu Animowanego SFP
2008 – 2010: Członek Zarządu Koła Realizatorów Filmów dla Dzieci SFP
Od 2004: Członek  Stowarzyszenia Filmowców Polskich

Zaświadczenie 1837/05 z dnia 29.07.2005 Instytutu Pamięci Narodowej
Status Osoby Pokrzywdzonej w rozumieniu art. 6 ustawy z dnia 18 grudnia 1998 o Instytucie Pamięci Narodowej

Pin It on Pinterest