FestiwaleWydarzenia

Brak – Festiwale

BRAK | LACK
NA FESTIWALACH KRAJOWYCH I MIĘDZYNARODOWYCH
Reżyseria: Paweł Prewencki
Producent, produkcja: TV Studio Filmów Animowanych Sp. z o.o.
Koproducent: Fifne Studio – Michalina Prewencka
Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej
Do dnia 2024-06-24 film zakwalifikowany do 63 konkursów
festiwali krajowych i międzynarodowych, zdobył 15 nagród i wyróżnień 

2024-09-24|29
Film BRAK w konkursie Festival of Nations, Lenzing, Austria
Międzynarodowy festiwal filmów krótkometrażowych odbywa się w Lenzing, małej wiosce niedaleko jeziora Attersee w Austrii. Co roku gości filmowców z całego świata. Pokazuje fabułę, animację i filmy dokumentalne o czasie trwania od 1 do 30 minut. To, co wyróżnia nasz festiwal, to otwarte dyskusje pomiędzy jury, twórcami i publicznością tuż po każdym bloku filmowym.
2024-09-12|15
Film BRAK w konkursie 10 BLON Animation and Games Festival 2024, Klaipeda, Lithuania
Organizatorzy piszą: Jesteśmy innowacyjnym festiwalem o unikalnym formacie, który zaprasza do zapoznania się z wybitnymi filmami animowanymi, grami, AR i VR z całego świata. BLON to butikowa przestrzeń, w której młode talenty mogą wchodzić w interakcje z wielkimi nazwiskami z branży. Festiwal ma na celu promowanie wymiany wiedzy, doświadczeń i inspiracji wśród profesjonalistów zajmujących się animacją i grami. Oprócz programu najbardziej kreatywnych, zabawnych i kontrowersyjnych filmów animowanych i gier dla (młodych) dorosłych, BLON prezentuje piękne, artystyczne treści dla młodych widzów. BLON zaprasza do Kłajpedy po inspirację, biznes i zabawę!


2024-09-09|15
Film BRAK w konkursie Viborg Animation Festival, Viborg, Denmark
Największy festiwal animacji w Danii. Festiwal ma na celu uczczenie niesamowitego świata animacji oraz sprowadzenie do Viborga wybitnych filmów i kreatywności. Organizatorzy piszą: Napędza nas pasja do animacji i misja tworzenia wyjątkowych doświadczeń kulturowych. Oznacza to światowej klasy rozrywkę, radość i inspirację dzięki magii ruchomych obrazów. Doświadcz szerokiej gamy filmowych wrażeń na naszym festiwalu. Od wzruszających filmów familijnych po przełomową sztukę animacji – nasz program festiwalowy jest starannie zaplanowany, aby zadowolić wszystkich miłośników kina i poszukiwaczy przygód animacji w Viborgu.


2024-08-25|31
Film BRAK w konkursie The 2nd CINE RO – Rondônia Film Festival, Porto Valho, Brazil
2. Festiwal Filmowy CINE RO – Rondônia, to wydarzenie filmowe celebrujące różnorodność i bogactwo kina krajowego i międzynarodowego. Ten wyjątkowy festiwal stanowi platformę dla filmowców z całej Brazylii i świata do zaprezentowania swojej twórczości, ze szczególnym naciskiem na produkcje odzwierciedlające różne aspekty społeczeństwa. Festiwal będzie miał hybrydową formułę i będzie odbywał się zarówno osobiście, jak i wirtualnie, zapewniając szeroki dostęp do zróżnicowanej publiczności za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej i kanałów mediów społecznościowych. Ten innowacyjny format pozwala festiwalowi dotrzeć do widzów poza granicami geograficznymi Rondôni, promując bardziej włączające i dostępne wrażenia kinowe. CINE RO przyjmuje szeroką gamę utworów, w tym krótkometrażowe fabuły, filmy dokumentalne, animacje, filmy eksperymentalne, filmy studenckie, teledyski i ogólnopolskie filmy pełnometrażowe. Dzięki zróżnicowanym kategoriom festiwal podkreśla kreatywność i talent obecny w różnych gatunkach i formatach, od dzieł krótkotrwałych po bardziej rozbudowane narracje. Oficjalne pokazy odbędą się w dniach 25.08–31.08.2024 w Teatro Guaporé i Cine Veneza.


2024-08-06
Film BRAK w konkursie 39th ALPINALE Kurzfilmfestival | Short Film Festival in Bludenz, Austria
Wyróżnienie:
NOMINACJA DO NAGRODY „ZŁOTY JEDNOROŻEC”, 39th ALPINALE Short Film Festival, Bludenz, Austria, 2024-06-05
Po intensywnej ocenie 1300 filmów krótkometrażowych przysłanych przez twórców z ponad 70 krajów, wyłoniono nominacje do pięciu Złotych Jednorożców. Gratulacje! Film „BRAK” nominowany do konkursu zostanie zaprezentowany przed międzynarodowym jury i publicznością podczas 39. Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ALPINALE w dniach 6-10 sierpnia 2024 roku. Film będzie można zobaczyć we wtorek, 6 sierpnia, pod rozgwieżdżonym niebem lub przy złej pogodzie, w ratuszu w Bludenz.

2024-08-08|11
Film BRAK w panoramie Film Festival – European Panorama, Skopje, Macedonia
Flipbook Film Festival to coroczne wydarzenie kulturalne poświęcone specjalnie filmom animowanym europejskich autorów. Festiwal obejmuje pokazy najnowszych dzieł europejskiej produkcji animowanej, wystawy różnych artystów, kursy mistrzowskie, warsztaty prowadzone przez profesjonalistów, panele, debaty, spotkania z twórcami filmowymi i koncerty.

2024-07-27 | 2024-08-04
Film BRAK w konkursie Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych, Kazimierz Dolny – Janowiec, Polska
Od początku istnienia Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi krytyka zwraca uwagę na jego niestandardowe podejście do sztuki filmowej. Założeniem wydarzenia jest łączenie twórcy z odbiorcą oraz filmu, literatury, muzyki i sztuk wizualnych, czyli wszystkich dziedzin, z których czerpie X Muza. Jest to projekt artystyczny, który odwraca się na masowego kina, adresowany jest do koneserów i miłośniczek kina i innych sztuk. Siłą Festiwalu jest możliwość codziennego spotkania z renomowanymi artystkami i debiutantami.


2024-07-26|28
Film BRAK w konkursie Almaty Animation Festival, Almaty, Kazakhstan
W Almaty odbędzie się duże międzynarodowe wydarzenie w dziedzinie animacji, podczas którego odbędą się pokazy niezależnych i komercyjnych filmów animowanych, a także kursy mistrzowskie, wykłady i seminaria. Branża animacji w Kazachstanie prężnie się rozwija, a my zapraszamy Cię, abyś stał się jej częścią!


2024-07-19|21
Film BRAK w konkursie Playa Film Festival, Oranjestad, Aruba
Wyspa przygotowuje się na kolejny rok najprzyjemniejszego festiwalu filmowego w sercu Oranjestad na Arubie. Miejsce, w którym filmowcy i miłośnicy kina spotykają się, aby celebrować sztukę filmową. Dzięki różnym rozrywkom w Playa (Oranjestad) festiwal zapewni wciągające doświadczenia kulturalne: imprezy, wspaniałe jedzenie, filmy, rozmowy i zabawę.

2024-07-17|21
Film BRAK w konkursie San Francisco Frozen Film Festival, San Francisco, USA
San Francisco Frozen Film Festival (SFFFF) to organizacja non-profit założona w 2006 roku, której celem jest tworzenie możliwości dla niezależnych filmowców, młodzieży, filmowców sumienia i artystów z zaniedbanych społeczności, aby spotkać się i zaprezentować swoje prace jak najszerszej publiczności.
San Francisco Frozen Film Festival odbywa się każdego lata w samym sercu dzielnicy Mission & Union Square w San Francisco. Filmowcy, których prace zostaną przyjęte na festiwal, są zapraszani do miasta nad zatoką w środku lata, aby pokazać i porozmawiać o swojej twórczości.
Oprócz corocznego międzynarodowego festiwalu filmowego, program młodzieżowy SFFFF koncentruje się w szczególności na pokazaniu młodzieży z zaniedbanych środowisk, że istnieją ścieżki, które pomogą im znaleźć karierę w sztuce filmowej. SFFFF organizuje coroczne występy muzyczne i artystyczne, a także programy młodzieżowe i wyróżnianie nagród.

„25 top festiwali filmowych na świecie” – magazyn Moviemaker
„Najlepsza oferta festiwalu filmowego w mieście” – SF Chronicle


2024-07-15|21
Film BRAK w konkursie Festival Internacional de Cine Tlaxcala, Mexico
Miło nam poinformować, że spośród 400 filmów z ponad 50 krajów świata, film LACK znalazł się w oficjalnej selekcji festiwalu.
Utworzony na początku jako muzeum filmu w gminie Hueyotlipan pod nazwą MIC HUEYO, obecnie Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Tlaxcala będzie obchodził swoją czwartą edycję w 2024 r. Festiwal zaprasza filmowców, producentów i dystrybutorów z całego świata do zgłaszania swoich filmów w sekcjach konkursowych 4. edycji, która odbędzie się w lipcu 2024 roku. Filmy w kategoriach konkursowych zostaną ocenione przez jury złożone ze specjalistów. Najlepszy film w każdej kategorii wskazanej przez jury otrzyma Tlaolli, rzeźbę zaprojektowaną i opracowaną przez School of Art of Tlaxcala (EDART), a także certyfikat, który zostanie wysłany na adres wskazany przez zwycięzców.

2024-07-01|08
Film BRAK w konkursie 10. Festival Internacional Cine en Las Montañas, Salento, Quindío, Colombia
Jest to wydarzenie filmowe mające na celu edukację widzów i jednoczesne pokazy w różnych salach i scenach Urzędu Miejskiego; wraz z warsztatami i pogadankami teoretyczno-praktycznymi, które odbywać się będą nieprzerwanie przez 5 kolejnych dni Festiwalu. Bogata oferta programowa z najlepszymi elementami współczesnego kina krajowego i zagranicznego; z Argentyną jako krajem gościnnym. Ponadto z szeroką gamą obejmującą premiery krajowe i międzynarodowe, kompilacje z innych przestrzeni wystawienniczych oraz zaproszenie Palma de Cera del Quindío w kategoriach: fikcja, dokument, eksperyment i region.

2024-06-22|30
Film BRAK w konkursie 24. IFF Sopot Film Festival, Sopot, Polska
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Sopocie, to tradycyjnie najlepsze ambitne kino z całego świata, międzynarodowe pasma konkursowe, pokazy przedpremierowe, spotkania i dyskusje z gośćmi. Seanse, wydarzenia specjalne i muzyczne odbędą się w sopockim Multikinie, Teatrze Boto, na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże, Goyki 3 Art Inkubator, w galeriach, klubokawiarniach oraz przestrzeniach publicznych miasta, w tym na sopockiej plaży przy Mamuszki 14. W ciągu 9 dni, od 22 do 30 czerwca, zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt filmów – fabuł, dokumentów i filmów krótkometrażowych. Sopocki festiwal to jak zawsze świetna okazja do nadgonienia filmowych zaległości sezonu – filmów, które przemknęły przez sale kinowe lub w ogóle nie trafiły na duży ekran. W programie, w sekcjach „Spectrum” oraz „Spectrum Doc” pojawią się produkcje nagradzane i prezentowane na prestiżowych światowych festiwalach: Cannes, Berlinale, Wenecja, Sundance i Toronto.


2024-06-20|21
Film BRAK w konkursie El Ojo Iluso Festival de Cine de Animación, San Cristóbal, Venezuela
Komitet Organizacyjny Festiwalu bierze na siebie odpowiedzialność za zaprezentowanie widowni wysokiej jakości programu, podlegającego procesowi kuratorskiemu, który będzie obejmował oficjalną selekcję filmów krótkometrażowych, a także pokazy specjalne, konferencje i warsztaty. Dodatkowo do Komitetu należy powołanie specjalistycznego jury oraz zapewnienie mu materiałów i kryteriów oceny niezbędnych do osiągnięcia odpowiedniej i satysfakcjonującej pracy dla publiczności i uczestników. Organizatorzy gwarantują także odpowiednie warunki do projekcji wybranych filmów.


2024-06-01 | 2024-08-31
Film BRAK w konkursie AniMate – Australia Animation Film Festival, AniMate Online Festival Season 5
AniMate to Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych to rosnąca społeczność miłośników animacji, profesjonalistów i twórców filmowych. AniMate przyjmuje wszystkie zgłoszenia filmów animowanych. Można przesłać swój animowany film krótkometrażowy lub pełnometrażowy. Filmy bedą pokazywane w Sydney oraz innych lokalizacjach w Australii i za granicą. Film może zostać zakwalifikowany do naszego następnego programu. AniMate pokazuje krótkie i pełnometrażowe filmy animowane wszystkich gatunków. W ciągu ostatnich 5 Sezonów Filmowcy otrzymali tysiące Laurów i nagród o łącznej wartości ponad 70 000 dolarów!

2024-05-31 | 2024-06-01
Film BRAK w konkursie Kinosuite International, Jakarta, Indonesia
To najważniejsze międzynarodowe wydarzenie poświęcone niezależnym filmom w Azji Południowo-Wschodniej, które ma na celu uchwycenie ducha globalnej niezależnej współpracy i koprodukcji, aby ułatwić wymianę międzykulturową, uznanie, nawiązywanie kontaktów i handel.


2024-05-30|31
Film BRAK w konkursie Anatolia International Film Festival, Istambul, Turkish
Misją AIFF jest pomaganie w ulepszaniu i promowaniu współczesnych filmów, wobec czego daje twórcom filmowym możliwość sprawdzenia ich pracy przez specjalistów AIFF. Twórca może poprosić o profesjonalną recenzję, a zespół profesjonalistów filmowych AIFF przekaże kompleksową opinię na temat danego filmu w ramach opłaty za zgłoszenie, łącznie z opłatą wpisową do Oficjalnego Konkursu AIFF. Co więcej, recenzja filmu zostanie opublikowana na stronie internetowej AIFF i promowana we wszystkich kanałach społecznościowych AIFF, dzięki czemu film pozna większa publiczność.

2024-05-26|27
Film BRAK w konkursie Stockholm Independent Film Festival – Finalista, Stockholm, Sweden
Wyróżnienie:
NOMINACJA DO NAGRODY – FINALISTA, Stockholm Independent Film Festival, Stockholm, Sweden, 2024-03-01

Zgodnie ze swoją nazwą Sztokholmski Festiwal Filmów Niezależnych prezentuje perełki kina niezależnego, poprzez selekcję pokazów obejmującą szeroki zakres gatunków i stylów filmowych. Celem SIFF jest służyć jako platforma łącząca miłośników kina, filmowców i ekspertów branżowych z całego świata. Wspierając różnorodność i włączenie społeczne, SIFF jest dumny ze swoich różnorodnych programów obejmujących szeroki zakres gatunków i stylów filmowych. Na pokazy festiwalowe SIFF wybiera kina lokalne ze wspaniałą historią, aby podkreślić znaczenie i chronić zachowanie legendarnych kin.


2024-05-13|15
Film BRAK w konkursie Winter Leopard International Film Festival, Stockholm, Sweden
Wyróżnienie:
SPECJALNE ZŁOTE LAURY WLIFF QUARTERFINALIST – BEST ANIMATION, Leopard International Film Festival, Stockholm, Sweden, 2023-12-04
Leopard Film Festival – jeden z najbardziej obiecujących i najszybciej rozwijających się festiwali filmowych. Ideą stworzenia SLIFF jest pragnienie młodych i utalentowanych fanów kina oraz pomoc oryginalnym i początkującym reżyserom, producentom, scenarzystom i tym, którzy uważają się za część świata kina. Głównym zadaniem SLIFF jest danie utalentowanym ludziom szansy na porozumienie i zdobycie upragnionego biletu do wielkiego kina! Festiwal Leopard ma na celu nie tylko rozdawanie trofeów i certyfikatów, ale także rozpoznawanie talentów i wspieranie kariery artystów pracujących w branży filmowej jako scenarzyści, reżyserzy, producenci, aktorzy, operatorzy, montażyści, kompozytorzy itp.

2024-05-19|22
Film BRAK w konkursie Southern Cone International Film Festival, Valparaíso, Chile
Nagroda:
BAST ANIMATION SHORT FILM, The 8th Ficcsur, Southern Cone International Film Festival, Valparaíso, Chile, 2024-05-24
FICCSUR to się festiwal filmowy, który odbywa się w jednym z najpiękniejszych miast południowoamerykańskich, Valparaiso. Będzie to ogólnoświatowy festiwal filmów ze wszystkich kontynentów, ze wszystkich kultur, w wielu językach, gdzie jedynym wspólnym językiem będzie film. Przy wsparciu Znamienitej gminy Valparaíso festiwal odbędzie się w kilku lokalizacjach, gdzie na żywo zostanie wyświetlonych ponad 100 filmów, w tym filmy fabularne i krótkometrażowe, krajowe i międzynarodowe.
Nagrody i wyróżnienia:
– Best Nanometraje, – Best Fiction Short film, – Best documentary short film, – Best Animation Short Film, – Best experimental short film, – Best Horror Short Film, – Best fiction feature film, – Best Documentary Feature film, – Best animation feature film, – Best Experimental Feature film, – Best horror feature film, – Best Video musical, – Best screenplay

2024-05-08|31
Film BRAK został wybrany w oficjalnej selekcji Third edition of Acid’Animé Contest!, Paris, France
Będzie konkurował z 16 innymi filmami krótkometrażowymi w wielokrotnych kategoriach (najlepszy film, scenariusz, muzyka, obraz). Festiwal odbędzie się w Paryżu od 08 do 31 maja 2024.
Acid’Animé Fest to paryski międzynarodowy konkurs filmów krótkometrażowych. Jego misją jest prezentacja międzynarodowych niezależnych filmów animowanych możliwie najszerszej publiczności w Europie i poza nią, a konkurs ma dać taką szansę młodym filmowcom i animatorom.
Każdy film krótkometrażowy zgłoszony do konkursu będzie oglądany przez komisję selekcyjną. Forum to wybierze najlepsze filmy, które zostaną zaprezentowane i nagrodzone w następujących kategoriach: • Najlepszy film, • Najlepsza reżyseria, • Najlepszy scenariusz, • Najlepszy obraz

2024-05-05|12
Film BRAK w konkursie Melbourne International Animation Festival (MIAF), Melbourne, Australia
Dyrektor Festiwalu napisał do nas: Dziękujemy za udział w MIAF 2024. W miarę jak odbudowujemy się po latach pandemii, wspaniale jest widzieć rosnącą liczbę zgłoszeń. W tym roku otrzymaliśmy ponad 2000 zgłoszeń i wybraliśmy łącznie 91 filmów do pokazów w 8 międzynarodowych programach konkursowych. Cieszę się, że mogę oficjalnie zaprosić film BRAK do udziału w konkursie podczas Międzynarodowego Festiwalu Animacji w Melbourne (MIAF) w 2024 roku, który odbędzie się w dwóch miejscach w dniach 5-12 maja 2024 roku.


2024-05-08|12
Film BRAK w konkursie 15th International Animation Film Festival Golden Kuker, Sofia, Bulgaria
Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych (IAFF) Golden Kuker-Sofia odbył się po raz pierwszy w październiku 2010 roku w Sofii. Nazwany na cześć Proyko Proykowa (legendarnego bułgarskiego animatora) jest pierwszym festiwalem animacji nowego stulecia. Każdej wiosny w maju odbywa się jedno z najbardziej atrakcyjnych wydarzeń w kalendarzu artystycznym Bułgarii. Organizatorem jest Bułgarskie Stowarzyszenie Niezależnych Artystów i Animatorów Kreskówek, organizacja pozarządowa, której przewodniczy pani Nadieżda Slavova (artystka kreskówek, reżyserka, reżyserka i autorka wielu filmów animowanych). Stowarzyszenie ma na celu łączenie animatorów, wspieranie ich networkingu i tworzenie długotrwałych relacji w branży kreskówkowej.
2024-04-28
Film BRAK w konkursie LONG STORY SHORTS | International Film Festival, Bukareszt, Rumunia
Long Story Shorts to międzynarodowy konkurs filmowy, którego celem jest zapoznanie publiczności z krótkimi filmami, teledyskami, dokumentami i scenariuszami z całego świata. Mając na celu inspirowanie, motywowanie i nagradzanie nowych talentów, a także doświadczonych filmowców, Long Story Shorts przenosi sposób, w jaki wizualne historie są udostępniane i doświadczane na wyższy poziom. Wszystkie filmy zgłoszone na festiwal są rygorystycznie oceniane przez naszych programistów, którzy następnie publikują swój wybór na naszej stronie internetowej i kanałach mediów społecznościowych w ciągu następnego miesiąca. Siedzibą konkursu, w którym organizowane są również pokazy filmowe, jest Bukareszt, tętniące życiem centrum kulturalne w Europie, z bardzo dynamicznym życiem towarzyskim. Nawiązaliśmy współpracę z Cinema Blue Velvet, pierwszym mikro-kinem w pełni poświęconym promocji filmów artystycznych w Bukareszcie.

2024-04-27|28
Film BRAK w konkursie Metropolis Film Festival, Mediolan, Italy
Festiwal Filmowy Metropolis to wyjątkowy, comiesięczny międzynarodowy konkurs filmowy z pokazami publicznymi w nowoczesnej europejskiej metropolii Mediolanie. Jeden z nielicznych festiwali, na którym można zobaczyć filmy krótkometrażowe w kinie! MFF to program nagród dla filmów krótkometrażowych i fabularnych, którego celem jest wspieranie twórców filmowych na całym świecie poprzez docenianie doskonałości w twórczości filmowej. Festiwale filmowe w dalszym ciągu zapewniają doskonałe warunki do kulturalnego, wspólnotowego celebrowania kina, dlatego naszą misją jest wspieranie branży filmowej poprzez prezentację najlepszych filmów z całego świata i tym samym stwarzanie możliwości networkingu pomiędzy twórcami oraz producentami i dystrybutorami.


2024-04-26
Film BRAK w konkursie European Short Awards, Madrid, Spain oraz Brno, Czech Republic
European Short Awards to festiwal filmowy z pokazami na żywo raz w roku w Madrycie i w Pradze. Misją i celem Festiwalu jest odkrywanie i promowanie utalentowanych twórców filmowych z całego świata oraz prezentowanie ich publiczności, dlatego festiwal jest doskonałą okazją do wzięcia udziału w międzynarodowym konkursie. European Short Awards ma na celu prezentację wybranych filmów szerokiemu gronu odbiorców. Dlatego organizatorzy zdecydowali, że festiwal odbędzie się w dwóch miejscach jednocześnie. Na festiwalu w Madrycie zaprezentowane zostaną filmy reżyserów z Western Europe a filmy reżyserów z Eastern Europe zostaną pokazane w Brnie. W selekcji nie zabraknie także filmów z innych kontynentów, bo celem Festiwalu jest także prezentacja filmów z różnych kultur świata.

2024-04-14|20
Film BRAK w konkursie ANIMOCJE International Animated Film Festival, Bydgoszcz, Polska
Wiele osób myśli, że animacja to tylko bajki dla dzieci. Nic bardziej mylnego! Animocje to festiwal filmowy koncentrujący się na ambitnym i poszukującym swojego wyrazu artystycznego kinie animowanym. Naszym programowych priorytetem są odważne, ciekawe i innowacyjne rozwiązania formalne i plastyczne, nieszablonowe wykorzystywanie tradycyjnych technik oraz ciekawe, wywołujące emocje tematy. Dzięki międzynarodowemu konkursowi, Animocje są okazją do poznania najnowszych produkcji z całego świata. Pokazy specjalne animowanych filmów pełnometrażowych i tematyczne projekcje krótkich metraży, pozwalają odkryć animację w nowych kontekstach.


2024-04-02
Film BRAK w konkursie Best International Film Festival
Nagroda:
HONORABLE MENTION – BEST ANIMATION, Best International Film Festival – March 2024, Bucharest, Romania, 2024-04-02
Festiwal zachęca do tworzenia, innowacyjności i komunikowania się między sobą na temat sztuki. To także platforma, która pomoże ludziom odnaleźć swoje filmowe powołanie. Organizują go studenci i nauczyciele z uniwersytetów, szkół wyższych i szkół z całego świata. Wszyscy zwycięzcy otrzymają certyfikaty. Wzór certyfikatu zamieszczony jest w dziale Zdjęcia. Wszyscy zwycięzcy otrzymają także TROFEA.

2024-03-28 | 2024-03-31
Film BRAK został wybrany w oficjalnej selekcji do konkursu The 18th Athens ANIMFEST – International Animation Festival w Grecji.
Festiwal odbędzie się w Atenach od 28 do 31 marca 2024. ATHENS ANIMFEST organizowany jest przez Centrum Animacji, Sztuk Audiowizualnych i Performatywnych (Ars Anima), organizację non-profit, której celem jest przybliżanie młodemu pokoleniu tajników i fascynacji sztuką animacji oraz jej różnorodnymi zastosowaniami w małych i duży ekran, multimedia, Internet i edukacja w ogóle. Festiwal kładzie szczególny nacisk na europejskie filmy animowane, niezależnie od techniki, tematyki, języka, narodowości oraz wieku, stylu i tendencji estetycznych twórców, ukazując w ten sposób wspólne dziedzictwo kulturowe narodów Europy.

2024-03-27 | 2024-04-05
Film BRAK w konkursie Happy Valley Animation Festival
Happy Valley Animation Fest odbywa się w State College w Pensylwanii (Happy Valley) i jest otwartym międzynarodowym konkursem animacji, którego celem jest prezentacja dzieł animowanych w różnych kategoriach. HVAF jest pokazywany i wystawiany lokalnie i na całym Uniwersytecie Stanowym Pensylwanii (University Park), a także w Internecie. Zachęcamy do przesyłania zgłoszeń przez studentów, osoby rozpoczynające karierę zawodową oraz praktykujących profesjonalnych artystów, projektantów i filmowców w dowolnej z trzech kategorii, które obejmują: animowane filmy krótkometrażowe, animacja eksperymentalna oraz animowana grafika i projektowanie ruchome. HVAF to wynik współpracy organizatorów i wolontariuszy, sponsorowany przez program Digital Arts & Media Design (DART), Szkołę Sztuk Wizualnych w Penn State oraz Klub Animacji w Penn State.

2024-03-20 | 2024-04-30
Film BRAK w konkursie 12. Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA 2024
Nagroda:
NAGRODA BRĄZOWY TOBOŁEK KOZIOŁKA MATOŁKA w Kategorii Producenckiej im. Marka Serafińskiego, 12. Ogólnopolski Niezależny Festiwal Animacji – Wiosna, O!PLA, Wielki Finał, Łódź, Polska, 2024-05-12
Festiwal odbędzie się jak zawsze na wiosnę, a dokładnie w dniach 20.03 – 30.04, zaś Laureaci O!PLA zostaną ogłoszeni podczas Wielkiego Finału na początku maja.
Jak co roku laureaci konkursu zostaną wyłonieni na podstawie ocen wystawionych przez widzów uczestniczących w ogólnopolskich projekcjach: MAPA O!PLA 2024 zostanie ogłoszona wkrótce na stronie  WWW.POLSKAANIMACJA.PL

Nagrodami regulaminowymi na O!PLA są statuetki ZŁOTYCH, SREBRNYCH I BRĄZOWYCH TOBOŁKÓW KOZIOŁKA MATOŁKA. Ponadto przyznawane są Wyróżnienia za zajęcie IV miejsca, Specjalne Wyróżnienia O!PLA oraz liczne nagrody specjalne, m.in. zaproszenia poza selekcją do konkursów zaprzyjaźnionych festiwali (ANIMOCJE, CRAFT, EUROSHORTS, KOCHAM DZIWNE KINO, OKFA, OPOLSKIE LAMY, RISING OF LUSITANIA, STOPTRIK, WAFF).

2024-03-15|16
Film BRAK w konkursie Pupila Film Festival, Olinda, Brazylia
Festiwal Filmowy Pupila celebruje to, co najlepsze w kinie. Z imponującym wyborem programów, obejmującym krajowe i międzynarodowe filmy krótkometrażowe i fabularne, które zostaną zamieszczone na stronie internetowej Festiwalu.
Jego celem jest docenianie pisarzy, filmowców, obsady i ekipy za ich pracę. W konkursie biora udział filmy krótkometrażowe i fabularne wszystkich gatunków. Celem Festiwalu jest zachęcanie i wspieranie twórców filmowych na całym świecie, aby zapewnić im uznanie, na jakie zasługują.


2024-03-13|17
Film BRAK w konkursie Brian Film Festival
The XIV Solé Tura Award – Brain Film Fest 2024, Short Film Competition Barcelona
Brain Film Fest to międzynarodowy festiwal filmowy poświęcony mózgowi, kierowany przez Fundację Pasquala Maragalla i współorganizowany przez Minimal Films. Wykorzystuje on twórczość audiowizualną i popularyzację nauki, aby w przystępny sposób pokazać ludziom wieloaspektową rzeczywistość mózgu, od jego możliwości po zaburzenia i schorzenia. Jest to jedyny tego rodzaju festiwal w Europie i odbywa się corocznie od 2018 roku w Centrum Kultury Współczesnej w Barcelonie (CCCB) w ramach Tygodnia Świadomości Mózgu, globalnej kampanii mającej na celu zwiększenie wiedzy na temat mózgu, a także postępów i korzyści płynących z badań.
Misja:
– Zbieranie międzynarodowych propozycji filmowych i organizowanie dyskusji, warsztatów, rozmów i działań informacyjnych związanych z mózgiem.
– Stać się wiodącym międzynarodowym punktem odniesienia dla tworzenia i rozpowszechniania informacji na temat mózgu.
– Przyznawanie nagród Premi Solé Tura, które promują treści audiowizualne dotyczące mózgu i ich rozpowszechnianie, a także przyznawanie nagrody Premi Especial Brain Film Fest w celu wyróżnienia pracy artystów promujących zmianę w dyskursie kulturowym na temat postrzegania mózgu i jego możliwości.
– Informowanie opinii publicznej o tym fascynującym ludzkim organie, zarówno o jego zaburzeniach, jak i ogromnym potencjale, a także o tym, jak wpływa on na nasze codzienne życie.


2024-03-04|10
Film BRAK w konkursie Festiwalu ZOOM-ZBLIŻENIA, Jelenia Góra
27. Międzynarodowy Festiwal Filmowy ZOOM – ZBLIŻENIA 2024, Jelenia Góra, Polska
W ramach festiwalu odbędą się 3 konkursy filmowe: konkurs filmu fabularnego, konkurs filmu dokumentalnego i konkurs filmu animowanego. Konkursy odbędą się w dn. 06 – 08 marca 2024 r. w Jeleniej Górze. Ideą konkursów jest prezentacja kina autorskiego, ambitnego, o wysokich walorach artystycznych, poruszającego niezależną i oryginalną tematykę. Zgłaszane filmy muszą być zrealizowane w latach 2022 – 2023.

2024-03-01|05
Film BRAK w konkursie Rendacon Animation Film Festival, Lagos, Nigeria
W świecie animacji indywidualność jest od dawna cenioną cechą. Animatorzy często pracują w samotności, niechętnie współpracują i tracą potencjał wzrostu, możliwości i tworzenia sieci kontaktów. Festiwal Filmów Animowanych RENDACON jawi się jako platforma zaradcza, która jednoczy animatorów, wypełniając lukę między nimi. W RENDACON animatorzy nie tylko łączą się, ale także wykorzystują swoje mocne i słabe strony. Ta jedność zapewnia wyjątkową okazję do współpracy, stymulując rozwój zarówno jednostek, jak i całej branży animacji. Platforma ta zdaje sobie sprawę, że aby rozwijać się jako animator, posiadanie studia nie zawsze jest konieczne. Współpraca z innymi studiami otwiera drzwi do niezbadanych terytoriów twórczych. RENDACON toruje drogę animatorom do współpracy, ułatwiając różne działania. Najważniejszym elementem festiwalu jest wyświetlanie filmów animowanych, które sprzyjają inspiracji i kreatywności. Prowadzone są warsztaty, podczas których animatorzy mają szansę udoskonalić swoje umiejętności. Ponadto zapraszani są profesjonaliści z branży do dzielenia się spostrzeżeniami, inspirując początkujących animatorów i artystów. Te wspólne wysiłki w RENDACON przekształcają niezależnych animatorów w kwitnącą społeczność, rozpoczynając nową erę doskonałości animacji.


2024-03-01|05
Film BRAK w konkursie The Digital Gate International Film Festival, Annaba, Algeria
Nagroda:
THE BEST ANIMATION FILM, The Digital Gate International Film Festival, Annaba, Algeria, 2024-03-05
Międzynarodowy Festiwal Filmowy Digital Gate to pierwszy comiesięczny festiwal filmów krótkometrażowych online w Algierii, Afryce i całym świecie arabskim.
Twórcy mogą zdobyć następujące nagrody:
– Główna nagroda publiczności
– Nagroda Jury w kategorii najlepszego filmu krótkometrażowego, w kategorii najlepszego krótkometrażowego filmu animowanego, w kategorii najlepszego krótkometrażowego filmu dokumentalnego
– Nagroda dla Najlepszego Reżysera w kategorii Najlepszy Film Krótkometrażowy, w kategorii Najlepszy Krótkometrażowy Film Animowany, w kategorii Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny
– Nagroda za najlepszy scenariusz w kategorii najlepszy krótkometrażowy film animowany, w kategorii najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny
– Nagroda za najlepsze zdjęcia w kategorii najlepszy krótkometrażowy film animowany, w kategorii najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny
– Nagroda za najlepszą rolę męską
– Nagroda za najlepszą rolę żeńską

2024-02-28 | 2024-03-05
Film BRAK w konkursie 25th Ismailia International Film Festival for Documentaries and Short Films, Ismailia, Egipt
Dokumenty i filmy krótkometrażowe to niewątpliwie gatunki szczere i płynące z serca, promujące dialog między kulturami. Filmy pogłębiają nasze zrozumienie różnych wizji społecznych, wartości i myśli innych. To właśnie wiara w wagę filmów krótkometrażowych i dokumentalnych w budowaniu tego zrozumienia zrodziła pomysł Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych i Krótkometrażowych Ismailia w 1991 roku.


2024-02-23 | 2024-03-03
Film BRAK w konkursie  52. Belgrade International Film Festival, Belgrad, Serbia – Film has been selected as a quarter-finalist in festival
Celem FEST – Belgrad IFF jest promowanie i rozwijanie zrozumienia sztuki filmowej, pokazując najlepsze filmy światowej produkcji. FEST jest festiwalem nie konkursowym, uznanym przez FIAPF.
Pierwszy FEST, pod hasłem „A Brave New World”, został otwarty 9 stycznia 1971 roku w Domu Sindikata, pokazem filmu „Mash” Roberta Altmana. Przewidziany jako coroczny przegląd najlepszych filmów sezonu, Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Belgradzie – FEST – stał się jednym z najważniejszych festiwali na kontynencie i filarem życia kulturalnego Belgradu oraz nieodzownym elementem dorastania wielu pokoleń amatorów kina.

2024-02-23 | 2024-03-03
Film BRAK w konkursie 43rd edition The Brussels International Animation Film Festival ANIMA – International Competition – Professional Short Films and the International Competition, Bruksela
Anima prezentuje science fiction, gatunek, który po raz kolejny cieszy się dużym zainteresowaniem opinii publicznej. Edycja festiwalu 2024 potrwa od 23 lutego do 3 marca 2024 r. i obejmie ponad 120 pokazów filmów animowanych w Flagey w Brukseli w ciągu dziesięciu dni przerywanych uroczystymi i pełnymi zabawy wydarzeniami. W Animie pojawi się szereg nowości filmowych dla dzieci i dorosłych, pokazy tematycznych i lekkich filmów krótkometrażowych, profesjonalne spotkania dźwiękowe i muzyczne, przestrzeń poświęcona nowym doświadczeniom w filmie animowanym oraz nowy optyczny plac zabaw.


2024-02-26
Film BRAK w konkursie Budapest Movie Awards 2024
Nagroda:
BEST DIRECTOR ANIMATION, Director Talents Movie Awards 2024, Budapest, Hungary, 2024-02-24
Director Talents Movie Awards (dawna nazwa Budapest Movie Awards) to wyjątkowe wydarzenie IMDB Qualifying Film Awards z pokazami na żywo w Londynie. Poszukujemy filmów, które pozwolą nam zanurzyć się w nowym świecie, w którym żyjemy, widzianym oczami niezależnych twórców dowolnej płci, narodowości, wieku i pochodzenia etnicznego. Nasz festiwal znalazł się w rankingu FilmFreeway TOP 100 NAJPOPULARNIEJSZYCH FESTIWALI FILMOWYCH w EUROPIE.

2024-02-22
Film BRAK w konkursie Indian International Short Film Festival Awards, Kolkata, West Bengal, Indie
Nagroda:
2ND PRIZE BEST ANIMATED FILM – FOREIGN, Indian International Short Film Festival Awards, Kolkata, India, 2024-02-22

2024-02-21|25
Film BRAK w konkursie DCIFF Independent Film Festival, Waszyngton, USA


2024-02-15
Film BRAK w konkursie Promofest – Promoting Films for Festivals, Madryt, Spain
Nagroda:
BEST FILM – AUTUMN SHORT OF THE YEAR, Promofest – Promoting Films for 250 Festivals, Madrid, Spain, 2024-02-15
Gratulacje! Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Wasz film został wybrany do SHORT OF THE YEAR – Jesienna edycja. Frekwencja była ogromna, dlatego chcieliśmy Wam wszystkim podziękować, ten festiwal nie byłby możliwy bez Was!
Oto cała lista i link publiczny: http://www.promofest.org/en/films/selections
Jury będzie teraz obserwować i wybierać zwycięzców. Jeśli okaże się, że jesteś szczęściarzem, wyślemy Twój film na 250 festiwali, a on automatycznie powalczy o nagrodę 1000 bezpłatnych zgłoszeń międzynarodowych podczas corocznej edycji festiwalu.

2024-01-13
Film BRAK w konkursie Symbiotic Film Festival, Kiev, Ukraine
6th Symbiotic Film Festival to jedna z największych wizytówek kina filmowego w Ukrainie. Festiwal jest domem dla utalentowanych filmowców z całego świata, którzy prezentują nieoczekiwane i ekscytujące filmy w różnych gatunkach i formach. Chcemy zachęcać i wspierać wszystkich kinomanów oddanych magii kina i tworzenia filmów. Festiwal ma na celu odkrywanie i promocję międzynarodowych projektów filmowych i scenariuszowych. Akademickie jury ocenia przede wszystkim projekty filmowe i scenariuszowe. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni za pośrednictwem FFW i oficjalnych mediów społecznościowych. Wierzymy w siłę niezależnego kina. Symbiotic Film Festival jest festiwalem filmowym akredytowanym przez IMDB.


2024-01-27
Film BRAK w konkursie 3th All that Moves International Film Festival, São Paulo, Brazil
Międzynarodowy Festiwal Filmowy to coroczne wydarzenie, którego celem jest promowanie różnorodności kulturowej i ekspresji artystycznej poprzez prezentację filmów różnych gatunków, narodowości i stylów szerokiej i włączającej publiczności. Dzięki kuratorskiej propozycji „Nowe widoki, inne kina” festiwal obejmuje m.in. produkcje studyjne i niezależne.


2024-01-14
Film BRAK w konkursie French Duck Film Festival, Mallard Edition 2024, Paris, France
Nagroda:
BEST ANIMATION SHORT FILM, French Duck Film Festival, Paris, France, 2024-01-14
French Duck Film Festival co 3 miesiące nagradza najlepsze filmy krótkometrażowe podczas sesji pośrednich i wyświetla najlepsze z najlepszych w kinie mieszczącym się w sercu Paryża. To festiwal kwalifikacyjny IMDb. French Duck Film Festival to kilkuetapowy festiwal filmowy, podczas którego są cztery konkursy filmów krótkometrażowych. Następnie film może zostać wybrany do udziału w corocznym wydarzeniu głównym w Paryżu. Gdy film zostanie wybrany z jednej z czterech sesji pośrednich, będzie mógł, jeśli zostanie nominowany, awansować dalej jako finalista, otrzymać wyróżnienie lub zdobyć nagrody. Na koniec czwartej sesji wybrane zostaną najlepsze z najlepszych (z każdej sesji pośredniej), które zostaną pokazane podczas wydarzenia głównego i będą walczyć o coroczne nagrody. Festiwal chce odkrywać wysokiej jakości filmy krótkometrażowe i promować nominowanych twórców. Festiwalowi zależy również na tym, aby nagrody były wartościowe, dlatego zdecydowano się na 4 sesje pośrednie w roku zamiast 12 (comiesięczne). Na koniec najlepsze filmy krótkometrażowe zostaną publicznie pokazane podczas głównego wydarzenia w kinie w Paryżu.
Poza tym Festiwal stara się zadowolić wszystkich twórców, którzy zgłaszają swoje filmy krótkometrażowe. Jury ocenia filmy i jeśli Twórca będzie zainteresowany, otrzyma kartę ocen, dzięki której będzie mógł zobaczyć, jak jego film został oceniony przez Jury Festiwalu.


2023-12-16
Film BRAK w konkursie 2. Festiwal Filmowy im. Eadwearda Muybridge’a, Orzesze, Polska
Nagroda:
I MIEJSCE – ZARDZEWIAŁA PODKOWA,
‘Film „Brak” wyróżnił się wyjątkową dojrzałością oraz pięknem animacji, które nie tylko nadają mu unikalny charakter, ale także sprawiły, że trudny temat został ukazany w niedosłowny sposób. Animacja ta nie tylko doskonale współgra z przekazem emocjonalnym, lecz również stanowi kluczowy element, umożliwiając zrozumienie głębokich uczuć i złożoności ludzkiego doświadczenia. Jako jury uznajemy, że „Brak” to nie tylko wyjątkowe dzieło filmowe, ale również istotny głos w dyskusji społecznej na temat utraty i żałoby. Gratulujemy Pawłowi Prewenckiemu zdolności przekazania głębokich emocji, wykorzystując piękno animacji jako istotny element tej artystycznej narracji’, 2. Festiwal Filmowy im. Eadwearda Muybridge’a, Orzesz, Polska, 2023-12-16
Festiwal Filmowy im. Eadwearda Muybridge’a to nowe wydarzenie na orzeskiej scenie kulturalnej, zainicjowane przez orzeskiego, wszechstronnie działającego artystę, Piotra Tenczyka. Festiwal powstaje we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury i służyć będzie prezentacji niezależnego kina artystycznego, obcowaniu z niekonwencjonalną sztuką, a ponadto zapoznaniu się z nowymi formami wyrazu. W programie: spotkania z reżyserkami i reżyserami filmów, strefa kina dziecięcego, a przede wszystkim filmy krótkometrażowe wyłonione w konkursie.

2023-12-08|16
Film BRAK w konkursie HACER una escuela de Cine Comunitario, Buenos Aires, Argentina
Festiwal zaprasza filmowców, aktywistów wideo, reżyserów, którzy odnajdują w kinie społecznościowym wymiar współpracy, który nie uprzywilejowuje żadnego sposobu twórczości czy ekspresji, ale stara się nawiązać dialog z innymi możliwymi kanałami komunikacji. Poszukuje produkcji (filmów krótkometrażowych), które eksponują znaki, symbole, obrazy tego, co ludzkie i nieludzkie, oferując narrację społeczną odmienną od tej narzuconej. Festiwal poszukuje wspólnotowych produkcji audiowizualnych, które troszczą się o wykorzystanie inkluzyjnych narracji wszystkich głosów i obrazów wykluczonych grup.


2023-12-04|08
Film BRAK w konkursie 6th Annual Polish International Film Festival, Warszawa, Poland
Nagroda:
BEST ANIMATION FILM, Polish International Film Festival, Warszawa, Polska, 2023-12-08
Międzynarodowy Festiwal Filmów Polskich zaprasza twórców filmowych z całego świata do zgłaszania filmów fabularnych, dokumentalnych, krótkometrażowych, animowanych, eksperymentalnych i innych ciekawych prac. Festiwal powstał, aby wspierać niezależnych twórców filmowych w zdobyciu międzynarodowego uznania, ekspozycji i szans na karierę.


2023-11-21 | 26
Film BRAK w konkursie 30. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima 2023, Konkurs ANIMA 2023, Kraków


2023-11-09
Film BRAK w konkursie ANIMAFEST Gdańsk 2023, 9. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych


2023-10-08|14
Film BRAK w konkursie Konkurs Główny Filmów Krótkometrażowych, 21. Festiwal Filmowy Opolskie Lamy
Nagroda:
NAGRODA GRAND PRIX dla filmu animowanego, Konkurs Główny Filmów Krótkometrażowych, 21. Festiwal Filmowy Opolskie Lamy, Opole, Polska, 2023-10-14

2023-10-06|15
Pokaz specjalny – Najlepsze Polskie Filmy Krótkometrażowe, 39. Warszawski Festiwal Filmowy, Warszawa
 

2023-07-20 | 2023-08-06
Film BRAK w konkursie New Horizons International Film Festival, Wrocław

2023-06-21 | 2023-06-25
2023-06-26|30 online
Film BRAK w konkursie 16. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator, Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych, Poznań

2023-06-21 | 2023-06-25
2023-06-26|30 online
Film BRAK w konkursie 16. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator, Konkurs Polskich Filmów Animowanych ANIMATOR.PL, Poznań
Nagroda:
NAGRODA PUBLICZNOŚCI, za Najlepszy Polski Film Animowany, 16 Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator, Poznań, Polska, 2023-06-25

2023-05-28 | 2023-06-04
Film BRAK w konkursie 63. Krakowski Festiwal Filmowy, konkurs polski, Kraków, Polska
Światowa premiera filmu 2023-05-29 

 

Pin It on Pinterest