AnimaFilmFestiwale

9 FESTIWAL FILMÓW NIEZWYKŁYCH

Wydanie specjalne w europejskim roku aktywności osób starszych i solidarności międzypokoleniowej

Projekt współfinansowany przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego

Głównym celem festiwalu i istotnej części programu, realizowanej pod hasłem 9 Festiwal Filmów Niezwykłych. Wydanie Specjalne w Europejskim Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej, jest edukacja kulturalna i skierowanie oferty do rodzin oraz do szkół.
Pokazy i spotkania autorskie umożliwiają wykształcenie pokolenia otwartego i doceniającego wydarzenia niekomercyjne. Celem festiwalu jest przywrócenie tradycji wymiany myśli i dialogu, wzmacnianie więzi międzypokoleniowych, stymulowanie do rozwoju, wspieranie kreatywności. W ramach festiwalu odbyło się wiele wydarzeń kulturalnych, które pozostawią trwały ślad w świadomości ich odbiorców.
Przed seansami dla dzieci odbyły się prelekcje wprowadzające dzieci w świat polskich filmów animowanych, podkreślające wartości edukacyjne i artystyczne pokazywanych filmów na przykładzie serii filmów z serii „Baśnie i bajki polskie”, wielokrotnie nagrodzonej na całym świecie.
Innym zrealizowanym projektem były specjalne pokazy filmów dla dzieci z serii „Miś Fantazy” połączone z czytaniem książek wydanych na podstawie filmów. Książki czytali m.in. Andrzej Seweryn i Wojciech Pszoniak.
Partnerzy projektu:

TV Studio Filmów Animowanych

Camfilm

Pin It on Pinterest