FilmotekaProdukcja niezależna

Namaluj mi bajkę…

Cykl autorskich filmów animowanych dla dzieci, oparty na adaptacjach baśni Hansa Christiana Andersena, który łączy artystyczny styl wykonania – animacja na płótnie farbami olejnymi bezpośrednio pod kamerą Joanny Jasińskiej Koronkiewicz.

Na cykl składają się cztery wybrane baśnie:

To pewna wiadomość” jest niezwykle zabawną, ale jakże prawdziwą historią plotki. Tak się składa, że to w każdych czasach, bardzo aktualny temat… a szczególnie w dobie rozwoju mediów i Internetu. Dociera do nas tyle informacji, że trudno tak naprawdę dociec, ile z nich jest prawdą, a ile „kolorytem” dodanym gdzieś po drodze.

„Ty wiesz najlepiej” jest wizją, wspaniałej małżeńskiej i przyjacielskiej miłości. Niekończące się zaufanie do drugiej osoby i czynienie wszystkiego z myślą o niej, to bardzo ważne aspekty miłości, o których często zapominamy, a jeśli nawet nie, to są bardzo trudne do realizacji w życiu. Pokazać tak szczęśliwą parę ludzi dzieciom, będzie niezwykle miło. Podczas gdy w większości bajek, baśni i filmów dla dzieci, miłość polega na „zakochaniu”, a potem jest już tylko „i żyli długo i szczęśliwie”, tutaj mamy coś znacznie bardziej wartościowego. Receptę na utrzymanie i trwanie miłości. Prostą formułę na szczęście we dwoje w tym „i żyli długo…”

On Wie Najlepiej

Ole Śpijsłodko” to magiczna wyprawa w krainę snu i wyobraźni… Próba oswojenia fenomenu marzeń sennych, dziecięcego (i nie tylko) lęku przed nocą i śmiercią. Niezwykle piękna i plastyczna baśń.

„Kwiaty małej Idy” to wzruszająca opowieść o sile wyobraźni, która może zmienić otaczającą rzeczywistość…

Reżyseria, scenariusz, scenografia, animacja, zdjęcia: Joanna Jasińska Koronkiewicz
Tłumaczenie baśni z języka duńskiego: Bogusława Sochańska
Kierownik Produkcji: Mariola Olejniczak
Producent Wykonawczy: Ewa Sobolewska

Development cyklu filmów animowanych dla dzieci współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.
Pilot cyklu: 02:00 min.

Pin It on Pinterest