FestiwaleWydarzenia

35. Tarnowska Nagroda Filmowa, 2021

Na Festiwalu 35. Tarnowska Nagroda Filmowa, który odbędzie się w dniach 05-12 czerwca 2021 w Tarnowie, w konkursie Filmy Młodego Widza, dzieci będą mogły zobaczyć kilka filmów z serii „Opowiadania z piaskownicy” oraz film „Ole Śpijsłodko”.

9 czerwca 2021, godz. 11.oo
Odc. „Fryzjer”, reżyseria Ewelina Stefańska
Odc. „Narty”, reżyseria Paweł Prewencki
Odc. „Okulary”, reżyseria Paweł Czarzasty

10 czerwca 2021, godz. 11.oo
Film „Ole Śpijsłodko”, reżyseria Joanna Jasińska-Koronkiewicz
Odc. „Osa”, reżyseria Paweł Prewencki

11 czerwca 2021, godz. 11.oo
Odc. „Tatuaż”, reżyseria Ewelina Stefańska
Odc. „Zęby”, reżyseria Robert Turło

Seria „Opowiadania z piaskownicy”, 13 odc. x 5 min.
Seria jest autorską adaptacją książki Renaty Piątkowskiej pod tym samym tytułem. Składają się na nią epizody z życia pięcioletniego Tomka, interpretowane z jego punktu widzenia i w ‘odautorskiej’ narracji. Każda przygoda Tomka zaczyna się od zdania „Jak ja lubię…” bądź „Jak ja nie lubię…”. Dla Tomka każdy dzień to początek nowej, niezapomnianej przygody. Dzień pełen wrażeń, czego dorośli nie dostrzegają i często nie rozumieją. Autorka wykorzystuje każdy, nawet pozornie błahy temat do filozoficznych i obyczajowych rozważań – bo mały Tomek to taki trochę ‘drążyciel – myśliciel’. Humor tych opowiadań jest jakby niezamierzony i wynika z natury dziecka, przekornej i ciekawskiej.

Film „Ole Śpijsłodko”, 13 min.
To magiczna wyprawa w krainę snu i wyobraźni. Ta piękna i mądra baśń jest próbą oswojenia fenomenu marzeń sennych, dziecięcego (i nie tylko) lęku przed nocą i śmiercią. Autorski film animowany dla dzieci z cyklu „Namaluj mi bajkę…”, zrealizowany w technice animacji malarskiej farbami olejnymi bezpośrednio pod kamerą, jest trzecim filmem z cyklu i pierwszą ekranizacją tej baśni Andersena, podobnie, jak wcześniej zrealizowane filmy „Len” i „To pewna wiadomość!”.

Pin It on Pinterest