ImpresjeLata 1980 - 2001

Vincent Van Gogh

Film z cyklu „Impresje ” zrealizowany techniką malarską na celuloidach. Na wybranych obrazach van Gogha, autor filmu przedstawia historię życia malarza. Od pierwszych obrazów impresjonistycznych, poprzez malarstwo, które deformuje postrzeganie świata. Nerwowość kresek i plam barwnych, narastająca ekspresja kolorów, symbolizują popadanie artysty w szaleństwo.

Reżyseria, scenariusz: Anna Dudek
Opracowanie plastyczne inspirowane obrazami Vincenta van Gogha: Anna Dudek
Muzyka, wykonanie: Jerzy Zieleniak
Animacja: Anna Dudek, Maciej Matecki, Krystyn Koczorski
Zdjęcia: Krzysztof Szyszka
Montaż i dźwięk: Wiesław Nowak
Kierownik produkcji: Ewa Sobolewska
Animacja klasyczna techniką malarską na celuloidach, 35 mm, kolor, 134 m/e, 04:50′
Data produkcji: 24.05.1996 © TVP SA-TV SFA

NAGRODA:
DYPLOM ZA REŻYSERIĘ, International Festival of Animated Films for Children – Biennial of Animation BAB’99, Bratislava / 1999

W filmie wykorzystano obrazy:
„Kościół w Auvers”, „Kruki nad łanem zboża”, „Trzewiki ze sznurowadłami”, „Czerwone winnice w Arles”, „Pole zboża ze skowronkiem”, „Żółte krzesło”, „Zboże i cyprysy”, „Droga z cyprysem i gwiazdą”,„Gwiaździsta noc”, „Nocna kawiarnia”, „Pokój artysty”, „Autoportret z odciętym uchem”, „Mężczyzna z fajką”, „Puste krzesło”, „Martwa natura z rysownicą, fajką i cebulą”, „Dom publiczny”, „Kobieta w kawiarni ‘Tanbourin’ ”, „Przedsionek szpitala Św. Pawła”, „Korytarz szpitala Św. Pawła”, Pejzaż z trzema drzewami i domkiem”

Pin It on Pinterest