FestiwaleWydarzenia

Wielkie zmartwienie – Festiwal 'On The Pulse’

Film WIELKIE ZMARTWIENIE w reżyserii Zbigniewa Koteckiego został zakwalifikowany do konkursu Cinemagic ‘On The Pulse’ Short Film Festival, Belfast, UK. Pokaz konkursowy filmu odbędzie się 16 marca 2024.

Filmowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych „On The Pulse” (marzec ’24) i Filmowy Festiwal Filmowy w Belfaście (październik ’24).
Cinemagic to wielokrotnie nagradzana organizacja, która wykorzystuje magię filmu, telewizji i technologii cyfrowych, aby edukować, motywować i inspirować młodych ludzi. Założone w 1990 roku Cinemagic zyskało światową reputację dzięki wysokiej jakości w programach dla dzieci i młodzieży i jest obecnie największym tego typu wydarzeniem filmowym dla młodych ludzi w Irlandii i Wielkiej Brytanii. Zaprojektowany dla młodych ludzi i przez nich, Cinemagic jest przeznaczony dla młodych ludzi (poniżej 25 roku życia) o niemal każdym poziomie zainteresowania filmem, niezależnie od tego, czy chcą go oglądać, tworzyć własne dzieła, czy też pójść o krok dalej i dowiedzieć się więcej o karierze w branży filmowej lub telewizyjnej. Cinemagic wierzy, że film to znacznie więcej niż rozrywka – medium filmowe oferuje najbardziej przystępny sposób poznania i pobudzenia dyskusji wśród młodych ludzi na temat aktualnych dla nich problemów osobistych i światowych.

Więcej informacji o festiwalu:
www.cinemagic.org.uk

W gnieździe na drzewie pośród sawanny stary, mądry Marabut chce uspokoić Pisklęta, które wyrywają się do pierwszego lotu. Postanawia opowiedzieć im o tym, dlaczego siedzący pod drzewem cytrusowym Nosorożec płacze i ma kompres na pupie. Okazuje się, że Nosorożec ten ma bardzo wielkie zmartwienie, bo bardzo chce fruwać, ale nie umie i wstydzi się do tego przyznać. Pewien wszędobylski Wróbel postanawia nauczyć go latać… Film na motywach bajki Leszka Kołakowskiego „Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?”.

Reżyseria: Zbigniew Kotecki
Scenariusz, dialogi: Zbigniew Kotecki, Jan Zamojski
Scenografia: Maria Balcerek
Muzyka, wykonanie: Kacper Krupa
Compositing obrazu: Zbigniew Kotecki, Janusz Czubak, Maciej Ćwiek, Tomasz Różycki
Montaż: Anna Gałązkowska, Janusz Czubak
Dźwięk: Agata Chodyra – Studio Dźwiękownia
Animacja lalkowa: Roos Mattaar, Łukasz Grynda, Piotr Ludwik
Animacja 3D: Janusz Martyn, Maciej Włodarczyk, Maciej Ćwiek, Tomasz Różycki Reel Production, Piotr Rogowski
Animacja 2D: Dudek Pulit, Bartosz Zarzycki
Dubbing: Marabut – Krzysztof Gosztyła; Nosorożec – Antoni Scardina; Wróbel – Mateusz Rusin; Samolot, Nosorożce – Michał Konarski; Nosorożki, Małpy – Anna Wodzyńska; Pisklęta – Matylda Łonicka, Marianna Kłos, Mikołaj Wachowski
Efekty dźwiękowe: Agata Chodyra, Szymon Straburzyński
Czołówka filmu: Paweł Prewencki, Dudek Pulit
Postprodukcja obrazu – efekty specjalne: Centrum Technologii Audiowizualnych
Postprodukcja obrazu – korekcja kolorystyczna: Fixafilm
Kierownik produkcji: Mariola Olejniczak
Producent wykonawczy, redaktor: Ewa Sobolewska

Producent, produkcja: TV Studio Filmów Animowanych Sp. z o.o.
Koproducenci: Centrum Technologii Audiowizualnych, Telewizja Polska SA, „EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi, Fifne Studio Paweł Prewencki, Serafiński Studio Sp. z o.o.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury I Dziedzictwa Narodowego
Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

Film animowany dla dzieci, animacja lalkowa, 3D i 2D, kolor, format DCP 2K [2048×1080], 26:00 min., stereo 5.1.
Data produkcji: 2023-11-01
© 2023 TV SFA, CeTA, TVP, EC1, Fifne Studio, Serafiński Studio

Pin It on Pinterest