FestiwaleWydarzenia

Brak – Metropolis Film Festival

Film BRAK w reżyserii Pawła Prewenckiego został zakwalifikowany do konkursu Metropolis Film Festival w Mediolanie.
To wyjątkowy, comiesięczny międzynarodowy konkurs filmowy z pokazami publicznymi w Mediolanie, nowoczesnej europejskiej metropolii. Jeden z nielicznych festiwali, na którym można zobaczyć filmy krótkometrażowe w kinie! MFF to program nagród dla filmów krótkometrażowych i fabularnych, którego celem jest wspieranie twórców filmowych na całym świecie poprzez docenianie doskonałości w twórczości filmowej. Misją MFF jest wspieranie branży filmowej poprzez prezentację najlepszych filmów z całego świata i tym samym stwarzanie możliwości networkingu pomiędzy twórcami oraz producentami i dystrybutorami.

Tylko zwycięzcy głównych kategorii zostaną automatycznie zakwalifikowani do ostatniego etapu selekcji filmów krótkometrażowych „Najlepsze filmy roku”, które zostaną pokazane podczas uroczystej gali w Mediolanie wiosną 2024 r.!

Zwycięzcy, nagrodzeni podczas corocznej imprezy, otrzymają „The Skyscraper”, trofeum o ogromnej wartości, stworzone specjalnie na festiwal przez Society Awards, najlepszego na świecie projektanta i producenta nagród (Złoty Glob, Nagroda Emmy, Nagroda MTV Movie Award… ). Co miesiąc jury złożone z ekspertów: reżyserów, laureatów międzynarodowych nagród (David di Donatello, Festiwal w Cannes, Oscary…), scenarzystów, operatorów i montażystów, starannie oceni każdy projekt i nagrodzi najlepszych filmowców! Coroczne wydarzenie obejmuje prezentację najlepszych 10 – 12 filmów krótkometrażowych we wszystkich kategoriach, wśród których zostaną ogłoszone: „Najlepszy film krótkometrażowy”, „Najlepszy reżyser”, „Główna nagroda jury”, „Najlepszy scenariusz”, „Najlepszy aktor pierwszoplanowy” oraz „Najlepsza aktorka”.

Reżyseria, scenariusz, plastyka, compositing: Paweł Prewencki
Animacja: Paweł Prewencki, Dudek Pulit
Muzyka, efekty dźwiękowe: Kacper Krupa
Wykonanie muzyki: Kacper Krupa – saksofon, Krzysztof Kuśmierek – duduk
Montaż: Anna Gałązkowska, Paweł Prewencki
Dźwięk: Kacper Krupa
Kopia master: Janusz Czubak
Kierownik produkcji: Mariola Olejniczak
Producent: Ewa Sobolewska

Producent, produkcja: TV Studio Filmów Animowanych Sp. z o.o.
Koprodukcja: Fifne Studio Michalina Prewencka
Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

Film autorski, animacja mieszana, kolor, format obrazu 2K [1998 x 1080], DCP, 10:45 min., stereo 5.1.
Data produkcji: 2023-01-01
© 2023 TV SFA, FIFNE STUDIO

Pin It on Pinterest