FestiwaleWydarzenia

Brak – French Duck Film Festival

Film BRAK Pawła Prewenckiego został finalistą trzeciej sesji French Duck Film Festival w Paryżu.

French Duck Film Festival co 3 miesiące nagradza najlepsze filmy krótkometrażowe podczas sesji pośrednich i wyświetla najlepsze z najlepszych w kinie mieszczącym się w sercu Paryża. To festiwal kwalifikacyjny IMDb.
French Duck Film Festival to kilkuetapowy festiwal filmowy, podczas którego są cztery konkursy filmów krótkometrażowych. Następnie film może zostać wybrany do udziału w corocznym wydarzeniu głównym w Paryżu.
Gdy film zostanie wybrany z jednej z czterech sesji pośrednich, będzie mógł, jeśli zostanie nominowany, awansować dalej jako finalista, otrzymać wyróżnienie lub zdobyć nagrody. Na koniec czwartej sesji wybrane zostaną najlepsze z najlepszych (z każdej sesji pośredniej), które zostaną pokazane podczas wydarzenia głównego i będą walczyć o coroczne nagrody.
Festiwal chce odkrywać wysokiej jakości filmy krótkometrażowe i promować nominowanych twórców. Festiwalowi zależy również na tym, aby nagrody były wartościowe, dlatego zdecydowano się na 4 sesje pośrednie w roku zamiast 12 (comiesięczne). Na koniec najlepsze filmy krótkometrażowe zostaną publicznie pokazane podczas głównego wydarzenia w kinie w Paryżu.
Poza tym Festiwal stara się zadowolić wszystkich twórców, którzy zgłaszają swoje filmy krótkometrażowe. Jury ocenia filmy i jeśli Twórca będzie zainteresowany, otrzyma kartę ocen, dzięki której będzie mógł zobaczyć, jak jego film został oceniony przez Jury Festiwalu.

Reżyseria, scenariusz, plastyka, compositing: Paweł Prewencki
Animacja: Paweł Prewencki, Dudek Pulit
Muzyka, efekty dźwiękowe: Kacper Krupa
Wykonanie muzyki: Kacper Krupa – saksofon, Krzysztof Kuśmierek – duduk
Montaż: Anna Gałązkowska, Paweł Prewencki
Dźwięk: Kacper Krupa
Kopia master: Janusz Czubak
Kierownik produkcji: Mariola Olejniczak
Producent: Ewa Sobolewska

Producent, produkcja: TV Studio Filmów Animowanych Sp. z o.o.
Koprodukcja: Fifne Studio Michalina Prewencka
Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

Film autorski, animacja mieszana, kolor, format obrazu 2K [1998 x 1080], DCP, 10:45 min., stereo 5.1.
Data produkcji: 2023-01-01
© 2023 TV SFA, FIFNE STUDIO

Pin It on Pinterest