FestiwaleWydarzenia

Okulary – Festiwal O!PLA 2023

OKULARY film z serii „Opowiadania z piaskownicy” wg Renaty Piątkowskiej w reżyserii Pawła Czarzastego został zakwalifikowany do Konkursu Teraz Dzieci Mają Głos! – Kategoria PRZEDSZKOLNA w ramach 11. Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA 2023.
Jak co roku laureaci konkursu zostaną wyłonieni na podstawie ocen wystawionych przez widzów uczestniczących w ogólnopolskich projekcjach.
Festiwal odbędzie się jak zawsze na wiosnę, a dokładnie w dniach 21.03 – 30.04, zaś Laureaci O!PLA zostaną ogłoszeni podczas Wielkiego Finału na początku maja.

Seria jest autorską adaptacją „Opowiadań z piaskownicy” Renaty Piątkowskiej. Składają się na nią epizody z życia 5-letniego chłopca – Tomka, interpretowanych z jego punktu widzenia w „odautorskiej” narracji. Tomek opisuje swoje relacje z otoczeniem i dziejące się wokół sprawy, widziane na swój dziecięcy, naiwny sposób, lecz nie pozbawiony dziecięcych przemyśleń. W odcinku „Okulary”, Tomek lubi, jak w przedszkolu dzieje się coś niezwykłego. Kiedy jego kolega Kuba, przychodzi pewnego dnia w okularach, natychmiast stają się one obiektem zainteresowania i zazdrości wszystkich dzieci. Okulary przechodzą z rąk do rąk. Szczególny zachwyt budzi jednak etui, bo można z niego zrobić kilka fantastycznych rzeczy…

Reżyseria: Paweł Czarzasty
Scenariusz: Renata Piątkowska, Robert Turło
Dialogi: Renata Piątkowska
Plastyka: Iwona Kalenik
Muzyka: Marek Kuczyński
Zdjęcia: Daria Kruszka
Montaż: Anna Gałązkowska
Dźwięk: Agata Chodyra – Studio Dźwiękownia
Layout: Janusz Gałązkowski
Animacja: Anna Sobkowiak, Janusz Matusik, Elżbieta Kandziora, Ewa Rodewald, Dominik Litwiniak
Dekoracje: Krzysztof Różański
Reżyser dubbingu: Joanna Węgrzynowska-Cybińska
W dubbingu udział wzięli: Ignacy Plewako-Szczerbiński – Tomek; Antoni Kwiecień – Kuba; Antoni Roznerski – Bartek; Krzysztof Tymiński – Marek; Zofia Nowosielska – Ania, Marta; Ewelina Kudeń-Nowosielska – Przedszkolanka, Mama Kuby; Klaudia Kuchtyk – Mama Tomka

Czołówka serii: Robert Turło
Redaktor: Katarzyna Komorowska
Kierownik produkcji: Mariola Olejniczak
Producent wykonawczy: Ewa Sobolewska

Producent, Produkcja: TV Studio Filmów Animowanych Sp. z o.o.
Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Animacja 2D, kolor, format obrazu 16:9 HD, DCP, 05:00’, Stereo 5.1.
Data produkcji: 2021-01-01 © 2021 TV SFA

Pin It on Pinterest