Grzegorz Marszałek

Kompozytor.
W 2001 roku ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku im. S. Moniuszki w klasie skrzypiec. W 2007 ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Katowicach w klasie kompozycji i aranżacji. Obecnie jest doktorantem tej uczelni.
Jako skrzypek solista i kameralista ma na swoim koncie liczne koncerty w Polsce, wielu krajach Europy Zachodniej i USA oraz nagrania dla polskich i niemieckich stacji radiowych, a także dla Telewizji Polskiej.
Kilkakrotnie współpracował z Filharmonią Śląską. W ramach tej współpracy jego utwory były wykonywane zarówno przez orkiestrę kameralną, jak i symfoniczną.
Grzegorz Marszałek oprócz własnych produkcji niejednokrotnie brał udział w innych projektach muzycznych. Ma na swoim koncie współpracę m. in. z Adamem Drzewieckim, Piotrem Komorowskim, Kubą Molędą, Marcinem Partyką, Zbigniewem Preisnerem, Adrianem Robakiem, Hanią Stach, Kamilem Urbańskim, Mateuszem Walachem, Markiem Walarowskim, Jakubem Waszczeniukiem, oraz z zespołem Pudelsi.
W ramach współpracy z agencją MB Events wielokrotnie był aranżerem, kompozytorem, instrumentalistą i kierownikiem muzycznym koncertów promujących kulturę wietnamską w Europie. Koncerty te miały miejsce m.in. w Sali Kongresowej, teatrze Palladium, Lucid Club w Warszawie oraz Cultural Center w Budapeszcie i odbywały się z udziałem największych wokalistów wietnamskich.
Stworzył muzykę do cyklu filmów prezentujących Europejskie Centrum Solidarności.
Od roku 2010 jest odpowiedzialny za oprawę muzyczną Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Warszawie Humandoc.
W roku 2011 na zamówienie TVP skomponował i nagrał płytę Logarytm.
Jest autorem ścieżek dźwiękowych do filmów animowanych produkowanych przez TV Studio Filmów Animowanych w Poznaniu (w tym Bursztynowa Korona, Warszawska Syrenka, Kopciuch) oraz Studio Buksfilm (Odlotowo).

Pin It on Pinterest