Nagrody 2001 – 1980

O NAJWIĘKSZEJ KŁÓTNI z cyklu „14 bajek z królestwa Lailonii Leszka Kołakowskiego”
Reżyseria Zbigniew Kotecki

NAGRODA GŁÓWNA
za najlepszy film animowany
5 th International Short Film Festival, Siena / 2000

DRUGA NAGRODA
w kategorii filmów animowanych
Millenium Film Festival of Fine Arts, Szolnok / 2000

NAGRODA POZNAŃSKIE SREBRNE KOZIOŁKI
dla najlepszego filmu animowanego
Konkurs Krajowy, XVIII Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci „Ale Kino!”, Poznań / 2000

O NAJWIĘKSZEJ KŁÓTNI z cyklu „14 bajek z królestwa Lailonii Leszka Kołakowskiego”
Reżyseria Zbigniew Kotecki

NAGRODA POZNAŃSKIE KOZIOŁKI
dla autora najlepszego opracowania plastycznego w filmie animowanym – Maria Balcerek
Konkurs Krajowy, XVIII Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci „Ale Kino!”, Poznań / 2000

NAGRODA POZNAŃSKIE KOZIOŁKI
dla autora najlepszego opracowania plastycznego w filmie animowanym – Maria Balcerek
Konkurs Międzynarodowy, XVIII Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci „Ale Kino!”, Poznań / 2000

NAGRODA POZNAŃSKIE KOZIOŁKI
za animację – Krzysztof Brzozowski, Adam Wyrwas
Konkurs Krajowy, XVIII Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci „Ale Kino!”, Poznań / 2000

NAGRODA POZNAŃSKIE KOZIOŁKI
za muzykę – Marcin Pospieszalski
Konkurs Krajowy, XVIII Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci „Ale Kino!”, Poznań / 2000

WYRÓŻNIENIE MARCINEK
za reżyserię filmu – Zbigniew Kotecki
Jury Dziecięce, Konkurs Krajowy
XVIII Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci „Ale Kino!”, Poznań / 2000

WYRÓŻNIENIE MARCINEK
za opracowanie plastyczne – Maria Balcerek
Jury Dziecięce, Konkurs Krajowy
XVIII Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci „Ale Kino!”, Poznań / 2000

WYRÓŻNIENIE MARCINEK
dla filmu
Jury Dziecięce, Konkurs Międzynarodowy
XVIII Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci „Ale Kino!”, Poznań / 2000

DYPLOM UZNANIA
10 th Cairo International Children Film Festival, Kair / 2000

SREBRNA KRESKA
za szczególne walory artystyczne
VI Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych OFAFA’2000, Kraków / 2000

II NAGRODA GŁÓWNA
dla reżysera filmu, Zbigniewa Koteckiego
I Biesiada z Filmem Dokumentalnym i Animowanym „DAF 2000”, Szczecin / 2000

JAK BÓG MAIOR UTRACIŁ TRON z cyklu „14 bajek z królestwa Lailonii Leszka Kołakowskiego”
Reżyseria Piotr Muszalski i Paweł Walicki

WYRÓŻNIENIE SPECJALNE JURY
dla Piotra Muszalskiego i Pawła Walickiego
za opracowanie plastyczne filmu
VI Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych OFAFA’2000, Kraków / 2000

NOMINACJA DO NAGRODY „PHILIP AWARD”
dla Ryszarda Tymona Tymańskiego
w kategorii – najlepsza muzyka oryginalna w filmie animowanym innej produkcji
TP SA Music & Film Festival, Warszawa / 2000

O WIELKIM WSTYDZIE z cyklu „14 bajek z królestwa Lailonii Leszka Kołakowskiego”
Reżyseria Jacek Adamczak

WYRÓŻNIENIE
IX International Film Festiwal ” Golden Knight”, Moskwa / 2000

TELEWIZYJNE STUDIO FILMÓW ANIMOWANYCH

DYPLOM HONOROWY – PODZIĘKOWANIE
za pracę i pomoc, ciepło i życzliwość w realizowaniu zadań Fundacji
Fundacja „Akademia Promocji”, Warszawa / 2000

NAGRODA ZŁOTA KRESKA
za wielki wkład i rozwój polskiego filmu animowanego,
który przyniósł nieskończoną ilość sukcesów polskiej sztuce filmowej,

VI Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych OFAFA’2000 w Krakowie / 2000

ALEKSANDRA KOREJWO – reżyser TV SFA

NAGRODA – MEDAL im. Albina Brunowskiego
za szczególne osiągnięcia w dziedzinie światowego filmu animowanego
Międzynarodowe Biennale Filmów Animowanych BAB’01 w Bratysławie / 2001

O ZABAWKACH DLA DZIECI z cyklu „14 bajek z królestwa Lailonii Leszka Kołakowskiego”
Reżyseria Hieronim Neumann

NOMINACJA DO NAGRODY „PHILIP AWARD”
dla Krzesimira Dębskiego
w kategorii – najlepsza muzyka oryginalna w filmie animowanym innej produkcji
TP SA Music & Film Festival, Warszawa / 2000

DYPLOM HONOROWY – PODZIĘKOWANIE
za pracę i pomoc, ciepło i życzliwość w realizowaniu zadań Fundacji
Fundacja „Akademia Promocji”, Warszawa / 2000

O WIELKIM WSTYDZIE z cyklu „14 bajek z królestwa Lailonii Leszka Kołakowskiego”
Reżyseria Jacek Adamczak

NAGRODA „POZNAŃSKIE SREBRNE KOZIOŁKI”
dla najlepszego filmu animowanego
Konkurs Krajowy, 17 Międzynarodowy Festiwau Filmów dla Dzieci „Ale Kino!”, Poznań / 1999

NAGRODA „POZNAŃSKIE KOZIOŁKI”
dla autora najlepszego opracowania plastycznego filmu animowanego, Jacka Adamczaka
Konkurs Krajowy, 17 Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci Ale Kino!”, Poznań /1999

NAGRODA „MARCINEK”
dla Jacka Adamczaka, za reżyserię i opracowanie plastyczne
Krajowe Jury Dziecięce, 17 Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci „Ale Kino!”, Poznań / 1999

NAGRODA „MARCINEK”
za interesującą animację oraz przypomnienie widzom,
że najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”, a w szarej rzeczywistości tylko sny okazują się kolorowe,
Międzynarodowe Jury Dziecięce, 17. Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci „Ale Kino!”, Poznań / 1999

DYPLOM ZA REŻYSERIĘ
Międzynarodowe Biennale Filmów Animowanych BAB’99, Bratysława / 1999

O ZABAWKACH DLA DZIECI z cyklu „14 bajek z królestwa Lailonii Leszka Kołakowskiego”
Reżyseria Hieronim Neumann

NAGRODA „MARCIN”
dla najlepszego filmu: Film zachwycił swoim Groteskowym obrazem współczesności, oryginalnym pomysłem ukazania codziennych zajęć mieszkańców Lailonii, którzy do złudzenia przypominają mieszkańców Ziemi,
Krajowe Jury Dziecięce, 17 Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci „Ale Kino!” w Poznaniu / 1999

DYPLOM ZA REŻYSERIĘ
Międzynarodowe Biennale Filmów Animowanych BAB’99, Bratysława / 1999

O NAJWIĘKSZEJ KŁÓTNI z cyklu „14 bajek z królestwa Lailonii Leszka Kołakowskiego”
Reżyseria Zbigniew Kotecki

NAGRODA PRASOWA – „MOJE OSCARY”
przyznana przez Prof. Marka Hendrykowskiego
„Jan Zamojski (scenarzysta), Zbigniew Kotecki (reżyser, autor zdjęć) i Ewa Sobolewska (kierownik produkcji) za film „O największej kłótni” (wg przypowieści z cyklu „Bajki z królestwa Lailonii dla dużych i małych” Leszka Kołakowskiego zrealizowany w Telewizyjnym Studiu Filmów Animowanych w Poznaniu].” / 1999

MARC CHAGALL z cyklu „Impresje”
WALC A-MOLL OP. POSTH z cyklu „Miniatury filmowe do muzyki klasycznej”
Reżyseria Aniela Lubieniecka

DYPLOM ZA REŻYSERIĘ
Międzynarodowe Biennale Filmów Animowanych BAB’99, Bratysława /1999

PABLO PICASSO z cyklu „Impresje”
Reżyseria Artur Wrotniewski

DYPLOM ZA REŻYSERIĘ
Międzynarodowe Biennale Filmów Animowanych BAB’99, Bratysława /1999

VINCENT VAN GOGH z cyklu „Impresje” 
CHIŃSKI TAMBURYN; MAZUREK E-MOLL
z cyklu „Miniatury filmowe do muzyki klasycznej”
Reżyseria Anna Dudek

DYPLOM ZA REŻYSERIĘ
Międzynarodowe Biennale Filmów Animowanych BAB’99, Bratysława /1999

WIOSNA z cyklu „Miniatury filmowe do muzyki klasycznej”
Reżyseria Wiesław Bober

DYPLOM ZA REŻYSERIĘ
Międzynarodowe Biennale Filmów Animowanych BAB’99, Bratysława /1999

RONDO ALLA TURCA; W GROCIE KRÓLA GÓR z cyklu „Miniatury filmowe do muzyki klasycznej”
Reżyseria Witolda Giersza

DYPLOM ZA REŻYSERIĘ
Międzynarodowe Biennale Filmów Animowanych BAB’99, Bratysława /1999

ARABESKA G-DUR z cyklu „Miniatury filmowe do muzyki klasycznej”
Reżyseria Elżbieta Kamieńska

DYPLOM ZA REŻYSERIĘ
Międzynarodowe Biennale Filmów Animowanych BAB’99, Bratysława /1999

RONDO RUSSO z cyklu „Miniatury filmowe do muzyki klasycznej”
Reżyseria Jacek Kasprzycki

DYPLOM ZA REŻYSERIĘ
Międzynarodowe Biennale Filmów Animowanych BAB’99, Bratysława /1999

ADAGIO CANTABILE z cyklu „Miniatury filmowe do muzyki klasycznej”
Reżyseria Tamara Sorbian

DYPLOM ZA REŻYSERIĘ
Międzynarodowe Biennale Filmów Animowanych BAB’99, Bratysława /1999

TOCCATA z cyklu „Miniatury filmowe do muzyki klasycznej”
Reżyseria Piotr Muszalski

DYPLOM ZA REŻYSERIĘ
Międzynarodowe Biennale Filmów Animowanych BAB’99, Bratysława /1999

BADINERIE z cyklu „Miniatury filmowe do muzyki klasycznej”
Reżyseria Maciej Ćwiek

DYPLOM ZA REŻYSERIĘ
Międzynarodowe Biennale Filmów Animowanych BAB’99, Bratysława /1999

LOT TRZMIELA z cyklu „Miniatury filmowe do muzyki klasycznej”
Reżyseria Hieronim Neumann

DYPLOM ZA REŻYSERIĘ
Międzynarodowe Biennale Filmów Animowanych BAB’99, Bratysława /1999

DIVERTIMENTO PRESTO KV 136 z cyklu „Miniatury filmowe do muzyki klasycznej”
Reżyseria Zbigniew Kotecki

DYPLOM ZA REŻYSERIĘ
Międzynarodowe Biennale Filmów Animowanych BAB’99, Bratysława /1999

KROPKA, WYKRZYKNIK, ZNAK ZAPYTANIA
Reżyseria Jacek Adamczak i Maciej Ćwiek
EINE KLEINE NACHTMUSIK – ALLEGRO;
EINE KLEINE NACHTMUSIK – ROMANZE ANDANTE;
EINE KLEINE NACHTMUSIK – RONDO ALLEGRO; KUPLETY TOREADORA
z cyklu „Miniatury filmowe do muzyki klasycznej”
Reżyseria Jacek Adamczak

DYPLOM ZA REŻYSERIĘ
Międzynarodowe Biennale Filmów Animowanych BAB’99, Bratysława /1999

PRZĄŚNICZKA; ŁABĘDŹ; CARMEN HABANERA; CARMEN TORERO z cyklu „Miniatury filmowe do muzyki klasycznej”
Reżyseria Aleksandra Korejwo

DYPLOM ZA REŻYSERIĘ
Międzynarodowe Biennale Filmów Animowanych BAB’99, Bratysława /1999

TELEWIZYJNE STUDIO FILMÓW ANIMOWANYCH

DYPLOM HONOROWY
za zestaw filmów do muzyki klasycznej
Międzynarodowe Biennale Filmów Animowanych BAB’99, Bratysława /1999

CARMEN TORERO z cyklu „Miniatury filmowe do muzyki klasycznej”
Reżyseria Aleksandra Korejwo

NAGRODA „POZNAŃSKIE KOZIOŁKI”
dla autora najlepszego opracowania plastycznego w filmie animowanym
Konkurs Międzynarodowy, XVI Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci „Ale kino!”, Poznań / 1998

CERTYFIKAT FINALISTY
za bardzo piękny film wykonany w unikalnej technice animacji
27th Wellington & Auckland International Film Festival, Wellington, New Zealand / 1998

TOCCATA z cyklu „Miniatury filmowe do muzyki klasycznej”
Reżyseria Piotr Muszalski

NAGRODA ZA NAJLEPSZY FILM
1 Międzynarodowy Studencki Festiwal Filmów Animowanych „KONTAKT’98”, Łódź/ 1998

O SŁAWNYM CZŁOWIEKU z cyklu „14 bajek z królestwa Lailonii Leszka Kołakowskiego”
Reżyseria Krzysztof Kiwerski

NAGRODA „SREBRNA KRESKA”
V Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych, Kraków / 1998

O WIELKIM WSTYDZIE z cyklu „14 bajek z królestwa Lailonii Leszka Kołakowskiego”
Reżyseria Jacek Adamczak

NAGRODA „SREBRNA KRESKA”
V Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych, Kraków / 1998

CARMEN TORERO z cyklu „Miniatury filmowe do muzyki klasycznej”
Reżyseria Aleksandra Korejwo

PIERWSZE MIEJSCE
za najlepszy film animowany do 5 minut
5th Los Angeles International Animation Celebration „The World Animation Celebration”, Los Angeles / 1997

NAGRODA „SREBRNA KRESKA”
za szczególne walory artystyczne filmu
IV Ogólnopolski Festiwal Filmów Autorskich, Kraków /1997

EINE KLEINE NACHTMUSIK – SERENADA z cyklu „Miniatury filmowe do muzyki klasycznej”
Reżyseria Jacek Adamczak

WYRÓŻNIENIE
Jury Dziecięce, I Festyn Filmów Dziecięcych i Młodzieżowych, Warszawa / 1996

EINE KLEINE NACHTMUSIK – ROMANZE ANDANTE z cyklu „Miniatury filmowe do muzyki klasycznej”
Reżyseria Jacek Adamczak

NAGRODA „POZNAŃSKIE KOZIOŁKI”
dla autora najlepszego opracowania plastycznego w filmie animowanym, Jacka Adamczaka
Konkurs Krajowy, XIV Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci „Ale Kino!”, Poznań / 1996

NAGRODA GŁÓWNA „MARCIN”
dla najlepszego filmu
Jury Dziecięce Konkursu Krajowego, XIV Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci „Ale Kino!”, Poznań / 1996

TOCCATA z cyklu „Miniatury filmowe do muzyki klasycznej”
Reżyseria Piotr Muszalski

DYPLOM UZNANIA
za wkład w słowiańską kinematografię
5th International Film Festival of Slovonic and Orthodox People „The Golden Knight”, Mińsk / 1996

SĄD OSTATECZNY z cyklu „Impresje”
Reżyseria Kazimierz Urbański

DYPLOM UZNANIA
za wkład w słowiańską kinematografię
5th International Film Festival of Slovonic and Orthodox People „The Golden Knight”, Mińsk / 1996

MARC CHAGALL z cyklu „Impresje”
Reżyseria Aniela Lubieniecka

DYPLOM UZNANIA
za wkład w słowiańską kinematografię
5th International Film Festival of Slovonic and Orthodox People „The Golden Knight”, Mińsk / 1996

ZIMA z cyklu „Miniatury filmowe do muzyki klasycznej”
Reżyseria Wiesław Bober

WYRÓŻNIENIE ZA REŻYSERIĘ
Jury 5th International Film Festival of Slavonic and Orthodox People „The Golden Knight”, Mińsk / 1996

AVE MARIA z cyklu „Miniatury filmowe do muzyki klasycznej”
Reżyseria Aleksandra Korejwo

NAGRODA „SREBRNY RYCERZ”
za scenariusz i reżyserię
5th International Film Festival of Slavonic and Orthodox People „The Golden Knight”, Mińsk / 1996

W GROCIE KRÓLA GÓR z cyklu „Miniatury filmowe do muzyki klasycznej”
Reżyseria Witold Giersz

NAGRODA „BRĄZOWY SŁOŃ”
Jury Dziecięce, I Festyn Filmów Dziecięcych i Młodzieżowych, Warszawa / 1996

MAGRITTE z cyklu „Impresje”
Reżyseria Hieronim Neumann i Maciej Ćwiek

NAGRODA PUBLICZNOŚCI „BRAMA”
VI Przegląd Filmów o Sztuce, Sandomierz / 1996

TELEWIZYJNE STUDIO FILMÓW ANIMOWANYCH

NAGRODA SPECJALNA
Przewodniczącego Komitetu Kinematografii Ministerstwa Kultury i Sztuki i Prezesa Telewizji Polskiej SA
za nowatorską metodę popularyzacji klasycznych zjawisk w sztuce ze szczególnym uwzględnieniem filmu o Mondrianie w cyklu „Impresje”
Przegląd Filmów o Sztuce,  Zakopane / 1996

CARMEN HABANERAz cyklu „Miniatury filmowe do muzyki klasycznej”
Reżyseria Aleksandra Korejwo

DYPLOM SPECJALNY
za oryginalność plastyki filmowej
The International Festival of Animated Films „KROK ’95”, Kijów / 1995

MARC CHAGALL z cyklu „Impresje”
Reżyseria Aniela Lubieniecka

NAGRODA
Związku Filmowców Ukrainy
The International Festival of Animated Films „KROK ’95”, Kijów / 1995

ALEKSANDRA KOREJWO
Reżyser TV SFA

MEDAL MŁODEJ SZTUKI
przyznany przez Redakcję „Głosu Wielkopolskiego” dla Aleksandry Korejwo
w dziedzinie Filmu animowanego za oryginalną i nowatorską stylistykę. / 1995

EINE KLEINE NACHTMUSIK – ALLEGRO z cyklu „Miniatury filmowe do muzyki klasycznej”
Reżyseria Jacek Adamczak

WYRÓŻNIENIE „MARCINEK”
za realizację filmu
Jury Dziecięce, 13 Krajowy Festiwal Filmów dla Dzieci „Ale Kino”, Poznań / 1994

RONDO ALLA TURCA z cyklu „Miniatury filmowe do muzyki klasycznej”
Reżyseria Witold Giersz

NAGRODA „POZNAŃSKIE KOZIOŁKI”
za animację
13 Krajowy Festiwal Filmów dla Dzieci „Ale Kino!”, Poznań / 1994

WYRÓŻNIENIE „MARCINEK”
za realizację filmu
Jury Dziecięce, 13 Krajowy Festiwal Filmów dla Dzieci „Ale Kino!”, Poznań / 1994

LOT TRZMIELA z cyklu „Miniatury filmowe do muzyki klasycznej”
Reżyseria Hieronim Neumann

NAGRODA „POZNAŃSKIE SREBRNE KOZIOŁKI”
za najlepszy film telewizyjny
13 Krajowy Festiwal Filmów dla Dzieci „Ale Kino!”, Poznań / 1994

NAGRODA SPECJALNA
w Kategorii Programów Muzycznych i Rozrywkowych oraz Teledysków dla Dzieci
IV Międzynarodowy Festiwal Programów Muzycznych i Rozrywkowych „Złota Antena’94”, Blagoevgrad / 1994

DYPLOM SPECJALNY
w kategorii szczególnych osiągnięć artystycznych za montaż filmu dla Wiesława Nowaka
IV Międzynarodowy Festiwal Programów Muzycznych i Rozrywkowych „Złota Antena’94”, Blagoevgrad /1994

NAGRODA PRASOWA – „MOJE OSKARY”
przyznana przez Prof. Marka Hendrykowskiego:
Oscarami miejscowymi chciałbym w tym roku wyróżnić: Hieronima Neumanna za animowany film „Lot trzmiela”, kolejną udaną produkcję TV Studia Filmów Animowanych w Poznaniu.” / 1994

CHIŃSKI TAMBURYN z cyklu „Miniatury filmowe do muzyki klasycznej”
Reżyseria Anna Dudek

WYRÓŻNIENIE „POZNAŃSKIE KOZIOŁKI”
za czystość stylistyczną animowanego malarstwa
13 Krajowy Festiwal Filmów dla Dzieci „Ale Kino!”, Poznań / 1994

TELEWIZYJNE STUDIO FILMÓW ANIMOWANYCH

NAGRODA PRASOWA – „MOJE OSCARY”
przyznana przez Prof. Marka Hendrykowskiego:
„Chciałbym w tym roku wyróżnić Telewizyjne Studio Filmów Animowanych w Poznaniu za znakomity zestaw animowanych teledysków do muzyki poważnej, zrealizowanych w najrozmaitszych, często nowatorskich, technikach. TV SFA pracuje na co dzień bez wielkiego rozgłosu (jeśli nie liczyć nagród dla jego produkcji w Szanghaju, Kairze czy Chicago). Ale to właśnie oryginalne videoclipy do muzyki Mozarta, Moniuszki, Albinoniego stanowią, o czym nie wszyscy wiedzą, jeden z hitów eksportowych naszej telewizji.” / 1994

EINE KLEINE NACHTMUSIK – ALLEGRO z cyklu „Miniatury filmowe do muzyki klasycznej”
Reżyseria Jacek Adamczak

NAGRODA JURY DZIECIĘCEGO
za najlepszy film animowany do 10 minut
The Chicago International Children’s Film Festival, Chicago / 1993

ŁABĘDŹ z cyklu „Miniatury filmowe do muzyki klasycznej”
reżyseria Aleksandra Korejwo

NAGRODA SPECJALNA
za doskonałą transpozycję muzyki na obraz
12 Ogólnopolski Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży, Poznań /1992

NAGRODA ZA ANIMACJĘ
za rok 1990 Stowarzyszenia Filmowców Polskich / 1992

NAGRODA
w kategorii „A” za najlepszy film animowany do 10 minut
The Second Shanghai International Animation Film Festival, Shanghai /1992

KUPLETY TOREADORA z cyklu „Miniatury filmowe do muzyki klasycznej”
Reżyseria Jacek Adamczak

NAGRODA GŁÓWNA ZA ANIMACJĘ
za rok 1990 Stowarzyszenia Filmowców Polskich /1992

DIVERTIMENTO MENUETTO KV 205 z cyklu „Miniatury filmowe do muzyki klasycznej”
Reżyseria Anna Dudek

NAGRODA ZA ANIMACJĘ
za rok 1991 Stowarzyszenia Filmowców Polskich / 1992

EINE KLEINE NACHTMUSIK – RONDO ALLEGRO z cyklu „Miniatury filmowe do muzyki klasycznej”
Reżyseria Jacek Adamczak

NAGRODA SPECJALNA
za odkrywczość formy i rozmach
12 Ogólnopolski Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży, Poznań /1992

NAGRODA JURY DZIECIĘCEGO „MARCINEK”
12 Ogólnopolski Festiwal Filmów dla dzieci i Młodzieży, Poznań /1992

NAGRODA GŁÓWNA ZA ANIMACJĘ
za rok 1991 Stowarzyszenia Filmowców Polskich /1992

NAGRODA SPECJALNA
za plastykę i scenariusz
3th The International Festival of Films for Children, Kair / 1992

DIVERTIMENTO PRESTO KV 136 z cyklu „Miniatury filmowe do muzyki klasycznej”
Reżyseria Zbigniew Kotecki

NAGRODA ZA ANIMACJĘ
za rok 1991 Stowarzyszenia Filmowców Polskich/1992

ALEKSANDRA KOREJWO
Reżyser TV SFA

NAGRODA PRASOWA – „MOJE OSCARY”
przyznana przez Prof. Marka Hendrykowskiego:
Aleksandra Korejwo z Telewizyjnego Studia Filmów Animowanych w Poznaniu
– za osiągnięcia w dziedzinie animacji filmowej”
/1992

TELEWIZYJNE STUDIO FILMÓW ANIMOWANYCH

DYPLOM HONOROWY
za serial popularyzujący muzykę klasyczną,
12 Ogólnopolski Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży, Poznań /1992

CZARNY BŁYSK – DŻUNGLA
Reżyseria Witold Giersz

NAGRODA „BRĄZOWY SŁONECZNIK”
Festiwal Seriali Telewizyjnych dla Dzieci, Gołańcza /1991

TELEWIZYJNE STUDIO FILMÓW ANIMOWANYCH

MAŁY OSKAREK
za poczucie humoru i wspaniałą zabawę z dziećmi
VII Ogólnopolski Festiwal Filmów Animowanych dla dzieci, Dębica / 1991

CZARNY BŁYSK – DŻUNGLA
Reżyseria Witold Giersz

NAGRODA JURY DZIECIĘCEGO „MARCINEK”
za realizację filmu,  XI Ogólnopolski Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży, Poznań /1990

KROPKA, WYKRZYKNIK, ZNAK ZAPYTANIA
Reżyseria Jacek Adamczak i Maciej Ćwiek

NAGRODA
za oryginalną propozycję plastyczną
XI Ogólnopolski Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu/1990

NAGRODA ZA ANIMACJĘ
za rok 1989 Stowarzyszenia Filmowców Polskich/1990

PRZĄŚNICZKA z cyklu „Miniatury filmowe do muzyki klasycznej”
Reżyseria Aleksandra Korejwo

NAGRODA GŁÓWNA ZA ANIMACJĘ
za rok 1989 Stowarzyszenia Filmowców Polskich /1990

CZARNY BŁYSK – DŻUNGLA
Reżyseria Witold Giersz

NAGRODA GŁÓWNA ZA ANIMACJĘ
dla zespołu animatorów,
I Biennale Filmu Animowanego FAZY ’89, Bielsko-Biała /1989

KROPKA, WYKRZYKNIK, ZNAK ZAPYTANIA
Reżyseria Jacek Adamczak i Maciej Ćwiek

NAGRODA
za najlepszy film indywidualny dla dzieci,
I Biennale Filmu Animowanego FAZY ’89, Bielsko-Biała / 1989

PTASZOR
Reżyseria Hieronim Neumann

NAGRODA GŁÓWNA ZA ANIMACJĘ
za rok 1987 Stowarzyszenia Filmowców Polskich / 1988

KRÓL KRUKÓW
Reżyseria Wiesław Bober

NAGRODA SPECJALNA
za oryginalną koncepcję plastyczną
X Ogólnopolski Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży, Poznań / 1988

BAJKA O TRZECH SMOKACH – WALKA
Sserial w opracowaniu plastycznym Jadwigi i Leszka Drzewińskich

NAGRODA SPECJALNA PUBLICZNOŚCI
im. Piotra Pawła Lutczyna za walory plastyczne serii
XI Festiwal Seryjnych Filmów dla Dzieci, Gołańcza / 1987

KATAR
Reżyseria Hieronim Neumann

NAGRODA im. ZENONA WASILEWSKIEGO
za najlepszy film animowany dla dzieci zrealizowany w Polsce w latach 1983-1985,
Krajowy Przegląd Filmów Animowanych, Łódź / 1985

URODZIŁ SIĘ MOTYL
Reżyseria Stanisław Lenartowicz

NAGRODA SPECJALNA
za poszukiwanie nowych możliwości artystycznych pobudzających wrażliwość dziecka
VIII Ogólnopolski Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży, Poznań / 1984

KATAR
Reżyseria Hieronim Neumann

NAGRODA SPECJALNA
za opracowanie plastyczne
VIII Ogólnopolski Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży, Poznań / 1984

Pin It on Pinterest